Mistä läski n.100kg löytäisi vaatteita?
käytetytkin käy. onko kirppistä netissä isoille?
Kommentit (6)
Ei ainakaan mitään nättiä. Itse ostan uutena netistä, esim. www.sheego.de Sieltä löytyy nättejä ja hyvälaatuisia vaatteita, eikä mitään tanttamalleja, vaan esim. s.oliver yms. Kannattaa katsoa.
T: N, 32 v., 162 cm, 120 kg.
Kilot ei sano mitään. Mutta netti on täynnä nettikauppoja isoille, googlaa plus size. Ensin nyt vaikka H&M, ulkomaisista vaikka Evans.
Huutiksessa myydään myös isoja. Minä myyn joskus kirpparilla, Mankkaan Akselissa Espoossa.
en ole uskaltanut tilata, mutta pääkaupunkiseudun liikkeistä vaatteiden ostosta on kokemusta.
Mulla on (ollut) koko 48, pituutta 165cm ja olen ostanut vaatteita ihan alkaen HM, Kappahl ja Lindex. Stockmann, Halonen, Zizzi, Voglia (erityisesti housut Voglialta, koska heillä on eri lahkeenpituuksia). Moda, Lorella (vaikka siellä aika mummovaatetta), Mode S-XL Tikkurilassa.
Nykyään isoja vaatteita löytyy mielestäni tosi hyvin verrattuna kymmenen vuoden takaiseen aikaan, kun Lorella oli lähes ainoa isojen kokojen liike.
eri asia ostaa vaatteita jos on esim. alle 160/100 tai yli 175/100.