Lomailu on näköjään todella kallista
200 € / perhe / yö esim. keskitason kylpylähotellissa.
Suvulla ei ole mökkejä.
Mitä suosittelisitte perheelle, jossa lapset 7 ja 9v.
Kommentit (13)
Eikö edes kerran kesässä/vuodessa voi tuhlata perheen lomailuun?
Koska sen mielestä kaiken pitää olla ilmaista, ihan kaiken. Ehkä joistakin palveluista mamma voi jotain nimellistä maksaa.
Tokikaan hän ei itse tee yhtään mitään ilmaiseksi, eikä ainakaan töihin lähde alle 5000 euron kk-palkan, koska kyllähän ihmisille pitää maksaa kunnolla. Nih!
Saatte 2-3 yötä kylpylähotellissa huntilla. Siinä joutuu kuuntelemaan siipan kanssa parin tunnin myyntiesittelyn, mutta ei siellä mitään väkisin myydä, mekin ollaan käyty noissa melkein kymmenkunta kertaa saadaksemme halvan kylpyläloman. Hyvä tuntiliksa siinä tulee kumminkin ;-)
hinta hiukan vaihtelee vuodenajoittain.
http://www.holidayclub.fi/tutustumisloma/?ad=tutustubanneri
sen takia ettei haluaisi maksaa perhelomasta/matkasta noin paljon. Jonka ei luulisi teillä tuntuvan missään. Meilläpä ei pahemmin ole siellä tilillä säästössä tommosia summia (pärjätään kuitenkin) mutta silti maksamme esim.kalliin laivahytin jotta pääsemme koko perhe nauttimaan Ensimmäisestä,yhteisestä "matkasta" ja pääsemme pois arjesta : ) huom.lapset sen verran pieniä että heillä pelkkä risteilykin on ISO asia.
jotain 250e. On kiva paikka ja huoneisto hyvä ja tilava. Samalla voitte käydä Power Parkissa.
Meillä ainakin lapset 6v ja 9v tykkäsivät tosi paljon Powerparkista ja käytiin myös päiväseltään Härmän kuntokeskuksen kylpylässä. Oli ihan kiva ja ilmeisesti aika uusi. Meillä oli mökki vuokrattuna läheltä.
Rahaa tililtä löytyy yli 15t€, mutta silti hintataso pöyristyttää.
Varsinkin nuo lasten lisävuoteet 28€/ lapsi/ yö ovat mielestäni törkeän kalliita.
tai menkää viroon, siellä kohtuuedullista majoittua
Me vuokrattiin 90 euroo/yö mökki suihkuineen kolmeksi päiväksi.
ja emme halua tuhlata vaikka rahaa olisi.
Me vuokrattiin 90 euroo/yö mökki suihkuineen kolmeksi päiväksi.
ei maksa mitään. Puhut matkailusta.
Eikö edes kerran kesässä/vuodessa voi tuhlata perheen lomailuun?
Ja säästäkää rahaa, niin pääsette ensi vuonna pidemmille matkoille jos tykkäätte matkustaa.