10-vuotiaan synttärit huomenna, riittääkö nämä tarjottavat
-sipsejä
-poppareita
-suolatikkuja
-irtokarkkeja
-suklaata
-jäätelöä
-coctail-tikkuja, joissa lihapullia, nakkeja, paprikaa, kurkkua, juustoa
Ei halua kakkua, jäätelö korvaa sen=)
Kavereita tulee 10
Kommentit (7)
riittää toki, meillä oli samantyylinen tarjoilu kymppisynttäreillä.
Päällystin puolikkaan vesimelonia foliolla, ja tökin noi cocktaitikut siihen, se oli ikään kuin siili, ja tikut teki kaikki kauppansa, ja tarjoilutyyli oli kuulemma hauska. laitoin myös grillitikkuihin joka toinen vaahtokarkki ja joka toinen mansikka, ja nämä laitoin toiseen foliolla päällystettyyn vesimelonin puolikkaaseen.
melonilohkot: vesi-, hunaja- ja/tai verkkomeloni. Meillä ainakin uppoaa kaikenikäisille. Isoon kulhoon helposti syötävinä paloina.
ja tilalle juuri noita melonia ja mansikoita tai keksejä.
sinuna panostaisin vähän tuohon jäätelöön kun on oikeastaan ainoa tarjottava - meillä viime syksynä 8-vuotiaan vieraat (5 vierasta) saivat tehdä jokainen oman jäätelöannoksensa. tykkäsivät tosi paljon, oli erilaisia kastikkeita, strösseliä, karkin palasia ja suklaalastuja ja vohvelikeksejä mitä sai laittaa annokseen.
meillä oli silti myös mokkapaloja, mut ei ne tällä helteellä tosiaan toimi.
saavat itse koota syötävänsä ;-))
Meillä ainakin toimi. Yksi tykkää nakista ja toinen ei koske lihapullaan. Osa ottaa pelkkiä vihanneksi.
Laita kaikki valmiiksi kulhoihin, joista lapset saavat itse koota...
yksit ikku kerrallaan niin ei tule kahmittua ylenmäärin ruokaa, joka sitten menee roskikseen.
ei lapset oikeasti välitä juuri muusta kuin nöömistä ja jädestä