Mitä mieltä??? (pettämistäkö vai ei )?
olen epäillyt miestäni jo pitkään pettäjäksi. katsoin sitten sen puhelimen, sieltä löytyi viestejä jossa mieheni pyysi toista naista luokseen ja esim pizzalle. jollekkin toiselle naiselle oli myös laitellut minä rakastan sinua viestejä ja kaiken mailman kuva viestejä, ruusuja, sydämiä jne...en tiedä mitä pitäisi ajatella...
Kommentit (10)
kyseinen puhelin on miehelläni niin sanotusti ylimääräinen jota hän ei koskaan edes käytä, ainakaan omien sanojensa mukaan, ei tuo koskaan sitä puhelinta kotiin, pitää sitä autossa tai jossain. laitoin oman korttini siihen puhelimeen,että sain sen päälle, sinne oli sit muutamia viestejä jäänyt niinkuin pahoin pelkäsinkin.
tuo pettämistä? Jollet ole provo niin kerro mulle, mä en tajua..
mulle ja miehelleni tuli tänään riitaa ja mainitsin viesteistä, mieheni haukkui minut rotaksi. ei ole hänen mielestään pettämistä vaan känni pelleilyä tai riitojen seurauksena on kuulema käyttäytynyt niin. viestejä oli laiteltu myös ihan arki päivinä päiväs aikaan et tuskimpa kännin piikkiin voi laittaa, eikä se muutenkaan mielestäni ole mikään selitys. kaikkein eniten ahdistaa kun meillä on puoli vuotias lapsikin.
mieheni on syytellyt mua koko sen pari vuotta minkä olemme olleet yhdessä vaikka mistä ihme asioista, mulla on aina toinen mies, lirkuttelen kaupan kassalla, en voi pyytää huoltomiestä vaikka mikä olisi rikki koska olen heti ollut sen kanssa, olen ollut naapureiden kanssa, en voi käydä edes varastossa tai olen heti toisen kanssa jne.. en ole käynyt koko aikana yksin missään esim ravintolassa tai muuallakaan kavereiden kanssa.
Ei kovin ruusuiselta näytä teidän tulevaisuus...
Erosimme sitten kun paljastuikin että mies se petturi oli.. ikävä kyllä syvät arvet jätti ja terapiassa vielä vuosienkin jälkeen olen joutunut käymään purkamassa sitä hirveää henkisen väkivallan määrää mitä minuun käytti.
Murensi yksinkertaisesti kokonaan itsetuntoni yms.
Onneksi pääsin siitä eroon, helppoa se ei tosin ollut.
Nykyään jo onnellisesti avoliitossa ihanan miehen kanssa ja reilu vuoden ikäinen tyttö.
Lähde.
Mitä nopeammin, sen parempi.
olenkin päättänyt luovuttaa, olen yrittänyt saada tätä suhdetta toimimaan mutta turhaan, ja mua näköjään syytellään siitä mitä herra itse tekee joten kai se on parempi erota, en edes itse enään usko tähän, olen niin loppu syyttelyihin
joka syyttää toista koko ajan pettämisestä ja on äärettömän mustasukkainen, on itse pettäjä.
Totesin tämän exäni kohdalla. Parisuhteen alusta asti oli äärettömän mustasukkainen ja jos vain satuin vilkaisemaan jotain toista miestä, heti olin käynyt tätä kuksimassa. Todellisuudessa itse juoksi koko ajan toisissa naisissa.
vedätä paremmin.