Psykoosi iski kun viimeksi elin toimeentulotuen varassa. Toivotko sitä uudelleen minulle?
Että tippuisin taas eläkkeeltä toimeentulotuelle ja taloushuolien takia iskisi uusi psykoosi, joka vammauttaisi minut ja veisi loputkin itsenäisesti selviämiskyvystäni?
Kommentit (17)
maksan opintolainat toimeentulotuesta. No, ei tarvitse stressata enää, koska jäin mt-syistä eläkkeelle ja opintolainat armahdettiin pois.
sitten me tehdään susta soppaa. Olet varmaan pulskassa kunnossa, pulska porvarirouvapaisti parantaa kaikki taudit, pääset osaksi meitä, nahkoihimme asti. Kokemus voisi olla sinulle hyväksi.
olet siis eläkkeellä - päätös on jo siis tehty? Hittojako enää sitten asialla spekuloit?
onneksi eläke on pysyvä enkä voi enää kovinkaan helposti tippua toimeentulotuen varaan. Muttei sitä koskaan tiedä.
Onneksi hulluista pidetään huolta ja petipaikka on aina odottamassa jossain asuntolassa tai sairaalassa.
Se teeskentelee vihaavansa av-mammoja, mutta oikeasti se ei voi elää ilman av:ta. Kaikki jutut pitää ilmoittaa aina tänne.
maksa maksukanavia. Mitäs muuta sitä vatvois kun ei ole ukkoa, joka vituttais eikä ole lapsistakaan vaivaa kun asuvat muualla???
Kuvitteletko, että kaikki haluavat sinulle vain pahaa?!
että joku toinen tekisi kaiken puolestani. Oikeastaan toivon psykoosia uudestaan ja vieläpä sellaista että se jäisi päälle.
Ei tarvitsi itse muuta kuin hengittää, joku tekee kaiken muun.
ilkeistä vastauksista. Kaikki ihmiset ei vaan osaa asettua toisen asemaan.
Itse ollut myös psykoosissa ja ennen kaikkea haluan parantua masennuksesta!!
muutu. Kokemusta on myös ihan normielämästä ja se oli yhtä paljon perseestä.
ÖÖH? Mie maksan kyllä myös opintolainaa pois toimeentulotuesta, 15e/kk että ei se ihan psykoosin partaalle vie :D Sovittavissahan ne on.
Aika monet ovat hyväntahtoisia. Siunausta sinulle!
Minulta meinasi lähteä järki ja asuntokin, koska sossu maksoi tuet miten sattui ja usein kävi niin, että perjantaiksi luvatut (jo myöhässä olevat) rahat tulivatkin vasta sitten maanantaina- kiva oli olla nälässä viikonloppu!
miksi toivoisin kenellekkään moista?