Miten uskallatte lainata kirjastosta lastenkirjoja? Kun ei tiedä mitä pöpöjä niistä voi saada :/
Kommentit (12)
Pöpöt kuolee. Voi myös pyyhkäistä kannet kloriteliuoksella.
, koska ovenkahva on jo niin saastunut, että sormet irtoaa taatusti, jos kahvaa hipaisee ;)
hengittää, kun ilmassa on niin paljon pöpöjä?
Meillä lainataan kirjastosta kirjoja ihan säännöllisesti. Ei olla saatu kihomatoja eikä mitään muutakaan tautia. Talvella sairastettiin paljon ja silloin juuri tuli kirjastolainailuihin tauko, kun ei sairaina menty niitä kirjoja lainailemaan. Sairasteltiin sitten putkeen influenssaa, mahatautia ja vesirokkoa ja kaikki saatiin kyllä tasan tarkkaan muualta kuin kirjastonkirjoista.
tiedä, mitä pöpöjä kirjoista voisi saada. Me lainataan kirjastosta säännöllisesti ja lapset superterveet, ei yhtään infektiota elämässä, ei matoja eikä täitäkään.
kirjaston työntekijät kuolevat poikkeuksellisen nuorina erilaisiin sairauksiin, joita ovat saaneet työpaikallaan kirjoista.
Varmaan jotkut köyhät ovat niitä vielä kosketelleet!
Entä lääkärit? Hoitohenkilökunta? päiväkotien henkilökunta?
kirjaston työntekijät kuolevat poikkeuksellisen nuorina erilaisiin sairauksiin, joita ovat saaneet työpaikallaan kirjoista.
kirjastossa töissä ja kuoli hiukan ennen eläkeikää kirjastobakteerin aiheuttamaan boringioloosiin (kansanomainen nimitys "tylsistyminen". Traagista:(
Muistan jo pienenä kirjasto-ohjeen, jonka mukaan kädet pitää pestä, kun on koskenut kirjaston kirjaan.
Näiden kahden avulla uskallan lainata, vaikka olenkin bakteerikammoinen.