Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huomasitko jo ekan kuukauden aikana raskauden mukanaan tuomia oireita?

Vierailija
19.05.2011 |

Itse pohdin täällä, että luulenko vaan vai voiko oikeasti tuntea "jotain". Raskaustestiä en ole uskaltaut tehdä.. En osaa sanoa miksi, jotenkin vaan ei halua. Ehkä pelkään, etten olekaan raskaana ja sitten se tulee ns. vasten kasvoja.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
19.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tarkoittaa mitä? Aikaa hedelmöittymisestä menkkojen poisjäämiseen (n. 2 vkoa) vai ekaa kuukautta positiivisen raskaustestin jälkeen?



Itsellä rinnat kipeytyi ja turposi n. viikkoa ennen kun menkkojen olisi pitänyt alkaa. Mielestäni nännit tuntuivat oudoilta jo joku päivä hedelmöittymisen ja ovulaation jälkeen. Voi olla että kuvittelin, kun toivoin tietysti että olisi tärpännyt.



Tee se testi nyt vaan, sen tekeminen ei muuta sitä asiaa, oletko raskaana vai et. Jos et ole, niin et sä tulekaan ennen seuraavaa ovulaatiota, testaat tai et.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme yhdeksän