3 in 1 lastensänky mistä?
Joskus päiväkodissa nähnyt sänkyn jonka alle mahtuu vielä kaksi ulos vedettävää sänkyä. Ei kerrossänky.
meillä on pieni mökki ja pitäisi kolmelle lapselle keksiä pienentilaan sopiva sänkysysteemi.
Kommentit (15)
Ikeassa olisi kerrossänky "vuoteenalusvuoteella".
Tai saahan sen ihan tavallisen sängyn alle myös. Ja sitten kolmannelle patja lattialle. Sitä patjaa voi säilyttää siinä sängyssä, ikäänkuin ylimääräisenä petarina.
Mutta jos joku osaisi antaa vinkkiä sängyistä :)
ap
kerrossänky siis.
ap
ja päällystäisin ne vahvoilla puuvillakankailla, esim Marimekon. Patjat voi laittaa päällkkäin kivaksi löhöilypaikaksi. Ja petivaatteet vaikka johonkin arkkuun ellei komerotilaa niille.
Tuolla linkin kuvastossa on sivulla 26-27 Ella-sänky, johon saa alle kaksi altavedettävää "sänkyä". Lisäksi on Triple-sohva, jonka alle saa vastaavanlaiset kaksi sänkyä.
tuo pinottavakin sänky näyttää ihan hauskalta :)
Patjat varmasti ajaisivat saman asian, mutta...
ap
Jos välttämättä haluut sellasen kysy kaupungin päivähoitotoimistosta ovatko uusimassa kalusteita, voit saada käytetyn halvemmalla. Ja oikeesti, tossa ei montaa vuotta nukuta. Mieti monta kertaa ennenkuin ostat..
pitää katsella löytyisikö käytettynä vastaavaa.
ap
vuodelaatikolla ja viimoselle sitten patja lattialle :P
ap
yksi idea lisää, eli levitettävä vuodesohvasänky ja "vuodevaatelaatikko" kolmannelle.
päivisin. jotenkin pelkät patjat kasassa lattialla on hieman karua :D
ap
väsymys painaa :D
ap