Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voinko kopioida omalle nettisivulleni netistä sellaisen tekstin, jossa on tulostusmahdollisuus?

Vierailija
27.02.2011 |

Laitan lähteen ja oikeasti kuka tahansa ei pääse tuota sivustoani edes lukemaan, mutta ajattelin nyt lain mukaan miten menee oikeassti?



En haluaisi tulostella mitään kun hukun vastaaviin teksteihin ihan perinteisten kirjojen muodossa, enkä toisaalta halua tallentaa omalle koneellekaan kun kohta sekin olisi täysi vastaavia tekstejä.



Perustin blogin, joka ei löydy googlella tai muulla haulla ja ajattelin sinne kerätä noita? En viitsi pistää kokonaan salaiseksi, jos itse joskus haluan tutkia tekstejä nopeasti esim. kännyn selaimella niin ei tarvitse turhaan nähdä kirjautumsen vaivaa.



Ja nuo alkuperäiset tekstit ovat myös blogissa tmv sivustolla, ja useimmissa on jopa "tulosta"-nappi eli kirjoittaja on sen tarkoittanut ihan reilusti muidenkin käyttöön.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän yksi