Mitä mieltä
olette nimestä Tiana? Ihastuin nimeen heti kun näin sen disneyn leffan mainoksessa =D Sopisiko kyseinen nimi lapselle? Sain murskaavia ja ihmetteleviä kommentteja kun tästä nimiehdotuksesta puhuin sukulaisilleni =/ Kahden lapseni nimet alkavat T:llä ja haluan kolmennellekkin lapselle T-alkuisen nimen... Pojalle on nimi valmiina jo keksitty.
Ottaisin myös mieluusti vastaan nimiehdotuksia, siis T:llä alkavia, muttei mitään ihan perinteisiä, parasta olisi jos ei löytyisi kalenterista =)
Kommentit (5)
Jos sukulaisetkin ovat jo ärähtäneet, niin se on hyvä merkki. Silloin on osunut oikea nimi kohdalle. Etenkin kun kuuntelet mitä nimiä he ehdottaisivat, tulet nopeasti siihen lopputulokseen että sinun ja heidän käsitykset hyvästä nimestä eroavat täysin. Tähän on hyvä syykin. Lapsi on sinun, ei heidän. Sinä olet miettinyt nimeä paljon enemmän.
Kyllä, prinsessa ja sammakko -elokuvasta =D
Ja hieno kommentti tuo sukulaisista kertova juttu, nyt ainakin on "hyvä syy" oikein "järkyttää" ristiäisväkeä sitten, jos on tyttö tullakseen ^^
ainoastaan puhevikaisen Dianalta.
Mutta ei mua yhtään hetkauttaisi, jos sellaiseen nimeen törmäisin, vaikka ihan lähipiirissäni.
jos sopii sukunimen kanssa,ovat ns samaa paria.