Epäilen poikaystäväni pettävän...
..tai säätävän toisten naisten kanssa jotain selkäni takana. Epärehellisyyttä, outoja puheluja yöllä..
Miten voisin saada todisteita asiasta?!!? Haluaisin saada jonkin todisteen tai vihjeen asiasta, jotta minulla olisi muutakin kuin tyhjät syytökset. Epätietoisuus on syövää välillä.
Hän ei ainakaan myönnä mitään tai puhuu naisten olevan vain kavereita, mitä en todellakaan usko.
Kommentit (8)
On vain sellainen olo! Joskus humalassa kun riitelimme, otin hänen kännykkänsä ja sieltä löytyi jotain puheluja, joita hän oli soitellut yöllä naisille. Sanoi, että tekee kännissä sellaista, eikä pidä sitä outona..Sen jälkeen olen ollut epäileväinen..muutenkin suhteemme on epävarmalla pohjalla..
tuossa vaiheessa ei vielä varmuutta suhteessa!
..en olisi ajatellut alentuvani tällaiselle tasolle, mutta pakko! :(
..mitähän yöllä puoli 1 aikaan hän on lähettänyt jollekin naiselle viestin, jossa tuumataan "et sitten soittanutkaan takaisin tai mitään.."
Voiko tuosta nyt epäillä jo jotain? Olenkohan jo ihan vainoharhainen..
Enkä voi kysyä asiasta, sillä silloin poikaystäväni tietäisi, että olen mennyt vakoilemaan hänen kännykkäänsä!! Faebookiin kun olisi pääsy, sieltä löytyisi vaikka mitä todisteita varmasti...
Mieti, miksi sä olet tossa suhteessa? Onko siinä enemmän hyviä vai huonoja puolia?
Toki jos on niin, että se poika on oikeasti kunnollinen, ihana, kiltti, ja sä itse olet vainoharhainen, niin sitten yritä tehdä itelles jotain. Mutta jos sä et hirveästi tosta suhteesta saa itelles kun surua ja pelkoja ja epäilyjä, niin ehkei kantsi jatkaa.
Mitä jos sä ihan puhuisit sen tyypin kanssa? Että sä et tykkää tästä epätietoisuudesta, että sä pelkäät, ja kertoisit, millaista suhdetta toivoisit. Että tekisitte yhdessä asioita? Ettei se poika ryyppäis niin paljon, että viestittelee muille, ettei se haluis sillai loukata sua.
Niitä on ihan hyviäkin miehiä olemassa.
"et sit soittanut takaisin tai mitään.." voi olla vaikka työkaverille laitettu viesti. Jos oikeasti on noin epävarma suhde ilman mitään oikeaa perustetta, siihen on kolme mahdollista syytä:
1) mies oikeasti pettää.
2) mies ei petä, mutta on jotenkin sopimaton sinulle ja saa olosi turvattomaksi vaikka normaalisti olet luottavainen etkä liian mustasukkainen.
3) Sinulla itselläsi on ongelmia, olet vainoharhainen ja mustasukkainen luonne.
..kyllä keskellä viikkoa puolenyön jälkeen lähetellä työkavereille tollasia viestejä!? Ja liittyi siihen toinenkin viesti, joka ei kyllä kerro sitä, miksi mun poikaystävä odotti niin hänen soittoaan..Ja hänen työnsä ja suhteet työkavereihin eivät ole tuollaisia, sen verran tiedän.
Ja sä oot oikeessa; en normaalisti ole tällainen, mutta tämän miehen kohdalla musta on tullut tällainen, enkä pidä itsestäni yhtään tällaisena!
Ja sä oot oikeessa; en normaalisti ole tällainen, mutta tämän miehen kohdalla musta on tullut tällainen, enkä pidä itsestäni yhtään tällaisena!
Juokse!
mikä sitten saa sinut epäilemään häntä?