Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies huusi tänäään että pitää varmaan pistää lusikat jakoon

Vierailija
02.01.2011 |

sitten. Kerää kissasi ja häivy, oli toinen lause minkä huusi. Tuo toinen loukkasi mua erityisesti. Riita alkoi ihan älyttömästä asiasta. Vituttaa jos ja kun tässä joutuu pitämään mykkäkoulua taas päiväkausia.



Onkohan tää joku 30-kriisi, vai kriisi siitä että ollaan oltu yhdessä 12 vuotta vai ihan muuten vaan kriisi vai tosiaan ero tulossa. No, kukapa sen tietäisi.



Päätä ja silmiä särkee itkemisestä, eikä tässä viestissäkään ole päätä eikä häntää, mutta postaanpa nyt tän kuitenkin

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
02.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei ole niin aloita uusi elämä yksikseni!

Vierailija
2/5 |
02.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kyllä ihan helpolla haluaisi erotakaan...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
02.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä hänellä on? Vikahan ei siis ole sinun, sinä et ole vastuussa hänen suuttumisestaan vaikka kuinka mies niin väittäisi. Olin tuollaisen kanssa kymmenen vuotta.

Vierailija
4/5 |
02.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

yhtään ihmettele, jos puolisolla välillä keittää.



Sinänsä "lusikat jakoon" on typerimpiä sanontoja, joita tiedän.

Vierailija
5/5 |
02.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä se voi sietää ovien paiskimista. Syytä riidassa oli kyllä mussakin, alkoi tosiaan ihan pienestä. Mies ei ole mitenkään väkivaltainen eikä normaalisti huuda lainkaan, myönnän provosoineeni tuolla oven paiskaamisella, mutta ei tarviis kyllä huutaa tuolleen varsinkin kun toinen lapsikin oli kotona.



Sitä tässä vaan mietin että mistä sitä tietää milloin kannattaa erota ja milloin yrittää jatkaa?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kaksi