Kuinka paljon olet syönyt suklaata aatosta tähän hetkeen?
Kommentit (16)
Alle 10kpl konvehteja, jouluruokia sitäkin enemmän:)..
En ole syönyt suklaata 2,5 vuoteen.
Oli niin pahaa, ettei maistunut enempää.
Suomalainen suklaa on nykyisin tosi pahan makuista. Erityisesti Fazerin suklaa on tosi väkevää ja pahaa. En saata enää syödä sitä. Yöks.
monta rasiaa ja pakettia avattu(joku 4-5) mutta syöjiäkin ollut 4-7
oikeen harmittaa ettei tee mieli,vaikka karkkia on paljon.
Mutta olen kyllä kompensoinut tästä johtuvaa kalorivajetta piparkakuilla, kermaisella riisipuurolla (kiitos vaan av!!), jouluruoalla..joista erityisesti graavilohi ja kinkku ovat tuoneet taatusti pari kiloa nestettä tähän ruhoon lisää (juu en uskalla käydä vaa'alla). Että huomenna metsästetään kadonnutta diettimotivaatiota :O.
konvehtirasia + jonkin verran irtokarkkeja.
Mutta olen kyllä kompensoinut tästä johtuvaa kalorivajetta piparkakuilla, kermaisella riisipuurolla (kiitos vaan av!!), jouluruoalla..joista erityisesti graavilohi ja kinkku ovat tuoneet taatusti pari kiloa nestettä tähän ruhoon lisää (juu en uskalla käydä vaa'alla). Että huomenna metsästetään kadonnutta diettimotivaatiota :O.
järkyttävää! Mulla on mennyt 3 palaa, eli 3 konvehtisulkaata. Mä en käsitä tota suklaan syömistä ollenkaan. En ymmärrä mikä siinä rasvakaakaossa on niin hyvää että sitä voi tolla tavalla syödä, yäk!
lisäksi kourallisen verran marimintejä. Konvehtirasia avaamatta.
ehkä noin levyllinen tummaa suklaata ja korkeintaan 10 suklaakohvehtia rasiasta
Yleensä joulun pyhät osaan olla jo viisaampi suklaan kanssa, mutta joulun alus aika on pahempi, kun rasioita tulee asiakkailta. Nyt karppaan (tosin päätin, etten jouluna niin tarkasti) ja joulunalusmässyttely jäi kokonaan pois ja joulun pyhinä vain maltilla.
Hullua, sillä lapsena/nuorena olisin voinut elää suklaalla/muulla makealla, syöden välillä voileipiä, että jaksaa taas herkutella;-D. Söin suklaata viimeksi n. 2,5 - 3 vuotta sitten. Samoihin aikoihin loppui kahvinjuonti (olin juonut kahvia 7-vuotiaasta asti, monta kuppia päivässä!).
En oikeasti tajua, miten näin voi muuttua. Kun ei maistu, niin ei maistu eikä tee mieli. Pari vihreää kuulaa otin tänään. Vielä esikoisen ja kakkosenkin syntymän jälkeen saatoin kyllä keyvesti syödä vaikkapa suklaalevyn + kolme jäätelöä illassa;-o. Vanhuus, kaiketi...;-D.
Raskaus on tehnyt suklaasta ällöttävän jo ajatuksena.
Normaalisti olisin syönyt puolisen kiloa.
Ja siitäkin tuli huono omatunto. Olen raskaana ja tarkkailen painoani. Vihaan lihomista.
nyt menossa toinen rasia geishoja, tämäkin kohta syöty...