Hampaiden valkaisu kotikonstein
Suunnittelen, että valkaisisin hampaita kotikonstein. Kaipailisin vinkkejä turvallisista tuotteista, joilla tämän homman uskaltaisi hoitaa.
Tavoitteena siis löytää hiukan järeämmät valkaisukeinot, kuin valkaisevat hammastahnat tai valkaisukynät.
Onko kokemuksia tai vinkkejä?
Kommentit (3)
Sanoi että kaikenmaailma valkaisevat tahnat yms. kotikonstit tahtovat olla kaikki hiovia, ja on siis sama kiilteelle kun jos ottaisit suoraan hiekkapaperia ja sillä hioisit, eli vaurioittaa pahasti.
Mainitsi, että apteekista saa jotain mikä perustuu peptideihin(?) tms. Eli entsyymipohjainen(?) oli ymmärtääkseni sen toiminta, ei hiova ollenkaan. Kantsii siis kysyä apteekista. en tarkasti pannut mieleen kun en niin kiinnostunut ollut aiheesta, mutta muistaakseni on vain yksi turvallinen merkki myynnissä, tai siis ainakin viime kesänä näin sanoi.
Ei ole kiva hymyillä kuvissa, kun keltaiset hampaat pilaavat ne, omasta mielestäni tietysti. Mutta en ole uskaltautunut kokeilemaan mitään. Kuitenkin niin suuri juttu alkaa kikkailemaan hampailla.
Itsekin tekisi mieli, mutta valitettavasti ensin pitää mennä hampulekuriin.