Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kukaan noudattanut pv-pointseja hieman ohjetta suuremmalla pistemäärällä?

Vierailija
17.10.2005 |

Mietin tässä kyseistä vaihtoehtoa, kun monet sanoo että pointseilla saa liian vähän energiaa ja elimistö menee säästöliekille. En kuitenkaan haluais alkaa opettelemaan mitään kalorinlaskuja, koska osaan pointsit suurinpirrtein ulkoa ja niiden laskeminen on helppoa.

Eli voisko niitä hieman lisätä, esim 4p päivässä? Kokemuksia kellään?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sillä ainakaan lihomaan pääse :-)

Vierailija
2/3 |
17.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta olen itse noudattanut nyt poitseja 3 kuukautta ja laihtunut 7 kiloa. Keskimäärin noin joka toinen viikonloppu on tullut retkahdettua... on ollut esim. sellaisia perhejuhlia, joissa en ole halunnut pisteitä laskea (kohtuudella olen syönyt mutta esim. 2 X päivän pisteet). Sitten olen taas maanantaina ottanut itseäni niskasta kiinni ja homma on jatkunut pisteitten mukaan. Alussa lauhduin jopa noina retkahdus hetkinä, nyt olen retkahduksen jälkeen samassa tai hivenen paino noussut, mutta seuraavalla viikolla on taas mennyt vaaka alaspäin.



Itse olen miettinyt, että jos olisin koko ajan ollut pisteillä, niin olisinko jo tavoitepainossa? Vai onko retkahdukset auttaneet väistämään säästöliekin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

(siitä saat ne neljä pointsia jotka syöt ylimääräistä..)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yhdeksän