Halonen on räyhäävä tyranni -ajatuksia?
Tarja Halonen on erittäin paha suustaan, luonnehdittu johtamistavoiltaan jopa tyranniksi. Mm. tällaisista asioista kertoo uusi kohukirja Kuka Mitä Häh.
Tuliko jollekin yllätyksenä, minkälainen presidenttimme oikein on? Itse olen kuullut vastaavanlaisia juttuja jo vuosia sitten ja uskon näiden paljastusten todenperäisyyteen. Taitaa muumimamma -vertaukset jäädä historiaan..
Kommentit (19)
hissukka joka makaa kynnysmattona. Ja vaalien alla enpä todellakaan lukisi mitään tollasta paljastuskirjaa puhtoisena tiedonvälityksenä.
että keskustan kesäkokous valitsee pääministerin, jolla on enemmän valtaa kuin presidentillä?
Ainahan näitä räksykoiria on, ei Halosesta tai Niinistöstä ole oikein noi kokoomuslaiset tykänneet. Enemmän on ymmärrystä löytynyt vaikka Vanahselle tai Tiurille.
Ei ne hymyilemällä ja pokkaamalla ole asemiinsa päässeet.
takapiruna tässä Matti Vanhasen ajojahdissa, kuulemma ei ole antanut anteeksi sitä että Vanhanen päätti astella Halosen yli tässä ns.lautaskiistassa.
kilpailevat tahot varpaillaan. Toiset vaihtoehdot ovat maine pelkkänä keulakuvana tai todellisena tyrannina. Eihän tuossa asemassa olevalla naisella ole vaihtoehtoja. Tavalla tai toisella on omaa reviiriänsä puolustettava. Tai miehet tulee joukolla ja vetää alas sieltä pallilta.
jota naispresidenttinä varmasti tarvii. Pakko pitää miehet vähän varpaillaan.
Vai tulisitko ite toimeen joidenkin poliitikkojen kanssa, jotka vaan juonii ja kieroilee työkseen?
Halonen on räyhäävä tyranni - ajatuksia
Nyt tuo sun otsikkos kuulostaa siltä, niin kuin sulla olis Halonen on räyhäävä tyranni -ajatuksia.
mitä oli jo pressavaalien alla kun Halonen pyrittiin leimaamaan joksikin järkyttäväksi noita-akaksi. Toisaalta Niinistö todistettavasti on mm. itkettänyt Suvi-Anne Siimestä molempien ollessa valtiovarainministereinä. Kai se vaan on niin että se mikä tekee miehestä jämäkän tahtoihmisen tekee naisesta vittuilevan harpun.
Halonen on räyhäävä tyranni - ajatuksia
Nyt tuo sun otsikkos kuulostaa siltä, niin kuin sulla olis Halonen on räyhäävä tyranni -ajatuksia.
kun yritetään ajaa sitä omaa - joidenkin kohdalla hyvääkin - asiaa pelataan myös valtapeliä siellä kulisseissa. Ihan kaikki. Jos ei muuten niin hyvän asian puolesta. Siellä ei pärjää muuten. Nyt yritetään siirtää vain valokeilaa vaihteeksi Haloseen. Tässä syy: http://www.vaalit.fi/14739.htm
Miksei joskus voitaisi vaan hyväksyä sitä, että johtajuus on luonnekysymys, eikä kaikista ole hyviksi johtajiksi, ja ennenkaikkea sitä, että myös nainen voi olla huono johtaja.
kun iltapäivälehtien lööpit.
Nauratti oikein, kirjassa kerrotaan että halonen epäsi niinistön natsat, kumpikin niin niinistö kuin halonenkin oli nauranut koko jutulle.
Ja toivooko joku oikeesti, että maata olisi johtamassa muumimamma??? Sittenkö olis turvallinen olo?
panomiehia, aina puutteessa, suojellun hyvä-veli-järjestön ikijäseniä.
panomiehia, aina puutteessa, suojellun hyvä-veli-järjestön ikijäseniä.
presidentin valtaoikeuksilla voi oikein tyranniksi sanoa...
ja jossain HS:n johtajuusvertailussa Halosen johtamistyyliä verrattiin Tuntemattoman Sotilaan Lammioon. Eli on sellainen pikkumainen nipottaja.
Mutta voisin kuvitella, että Halonen on oikeastikin kaikkea muuta kuin äidillinen muumimamma, voisi olla aikamoinen telaketjujyrä, jos ilmaus sallitaan Setan ja presidentin yhteydessä.