En ymmärrä meidän esikoulun henkilökuntaa
eilen oli keskusteluaika ja sen hoiti lastenhoitaja, olisin toivonut että esikouluun liittyvässä keskustelussa olisin voinut puhua opettajan kanssa. kyseinen hoitaja ei osannut sanoa mihinkään kohtaa mitään, ainoastaan mainitsi ettei ollut paikalla silloin kun sitä oli tehty. Mainitsi myös useasti ettei muista miten asia on(sekä että hänellä ei ole lastentarhan opettajan koulutusta). Lisäksi iso osa niistä listassa oleviosta asioista oli sellaisia ettei niitä oltu ehditty meidän lapsen kohdalla katsoa, joten hoitaja ei sitten niistä asioista mitään puhunutkaan. Jos aikaa oli varattu tunti, niin miksi siitä ajasta ei käytetty kuin 15min.
Kommentit (2)
henkilökunnan eksken koska opettaja ei pysty ottamaan kaikkia. Mutta tottakai saat ja sinun pitääkin toivoa uutta keskusteluaikaa opettajan kanssa! Voit odottaa vaikka 1kk ja pyytää sitten, niin ei tunnu näpäytykseltä.
T. Lto
ja sano, että "keskustelu" ei ollut kunnon keskustelu. Jos ei tämä auta, juttele päiväkodin johtajan kanssa, onko tämä sitä, mitä keskustelulta odotetaan.