Helistimen tuunaa mun kärryt -kisaa johtavat RuskaBriot huijaa itsensä voittoon
Yllättäen tämän päivän aikana yli 400 ääntä itselleen ja saman verran miinusta kisaa aiemmin johtaneelle sillä seurauksella et itsellä nyt selvä johtoasema ja ne toiset on kaukana perässä.
On se kurja, et kaikki kivat kilpailut menee pieleen jonkun tällaisen hörhön takia. Onneks ne julistaa voittajan nimen sit siel nettisivuilla, niin nähdään kuka urpo tämä on.
Kommentit (42)
tässä näkee et järjestäjien kannattaa ensi kerralla miettiä toinen systeemi, ei ehkä ole ihan järkevää, et pistetilanne on kokoajan esillä. samoin jos kilpailuun osallistuu vasta viimeisenä päivänä, niin on helpompi voittaa kuin jos on ollut alusta pitäen mukana.
mehän voidaan käydä miinustamassa siellä myös! Onko ne tummansiniset rattaat toisena vai mitkä? Plussaa toiselle ja miinusta tälle Ruskalle! OIkeus voittaa aina!
Mutta meitä on monee junaan. Mitä muuten voittaja saa?
http://www.helistin.fi/kuvakilpailu/tuunaa-mun-karryt/arvostetuimmat/22
siinä toisena oli ne mustat vaunut, joilla on nyt yli 5oo ääntä yllättäen yhtäkkiä. ne nyt toisena olevat rattaat on just ilmoitettu kisaan. nehän on helppo nostaa ykköseks, mut mitä se auttaa, jos tuo yks tehtailee hetkessä satoja ääniä itselleen.
kuvapalkissa - kun avaat kuvan, niin siinä arvostele kuva -palkissa on tähdet, pisteet ja äänimäärä.
kuvapalkissa - kun avaat kuvan, niin siinä arvostele kuva -palkissa on tähdet, pisteet ja äänimäärä.
nolosti kiinni huijauksesta. Taisit unohtaa, että voittajan nimi julkaistaan? Kilpailua johti vielä perjantaina ne täysin uusitut vaunut ja parissa tunnissa sait mainostamalla itsellesi 400 kertaa 5 tähteä ja johdossa olleille vaunuille liki 300 kertaa 1 tähteä, jolloin nuo vaunut putosivat hännille. Ketä ovat nämä neljäsataa facebook-kaveriasi jotka näkivät nuo vaunut yhden tähden tasoisiksi. Pikkasen on eri homma laittaa mummolan verhot pikkurattaisiin, kuin verhoilla vaunut uudelleen. Noilla upeilla ruskabrioillasi tulet taatusti saamaan huomiota - ennenkaikkea tämän mainostemppusi takia!
Katsoin läpi viiet-kuudet ensimmäiset, ja antaisin todella ääneni johdossa oleville RuskaBriot -kärryille. Ne ovat vain parhaat. Se siitä huijauksesta.
Ja todellakin olet ääniä niille antanutkin! On ne kyllä niiiiiin ihanat, että liki 1000 ääntä ansaitsevat.
Onnea nyt kisaan, voitto on todella lähellä! Puolen yön aikaan mainostat kato vähän vielä. ;)
Mutta meitä on monee junaan. Mitä muuten voittaja saa?
Jotain vikaa noissa ruskabrioissa sit varmaan on kun on niin kauhee hinku voittaa uudet kärryt!!! :DDD
Olen yksinkertaisesti sitä mieltä, että ruskat ovat setin tyylikkäimmät vaunut, ja on ikävää jos sinua ahdistaa, että se sinun tuunauksesi ei ole.
selityksen makua?!, no miten muuten noita ääniä sit saa, ei tässä oikein huijata voi! Ärsyttää kun leimataan huijariks tälläisen perusteella ja sit joku laittaa kaks päivää sitten rattaat ja on saanu jo yli 200 äänte, mun rattaat kaksi viikkoa olleet ja ääniä enemmän niin sit mä oon huijari..kiva.. t.ruskabriojen omistaja (mainostaa voi esim. kavereilleen facebookissa sekä luokkatovereilleen)
Ihan siten kuten olet tehnyt. Siellä on tosi monet pikkurattaat ja noi sun ei mitenkään eroa muista vastaavista.
AP on sama tyyppi, joka on kirjoittanut monta sataa viestiä tuohon idioottimaiseen prinsessa-ketjuun?
Miten RuskaBriot huijaa? Miten Liberon pyjamakisan voittaja huijasi?
En ole kumpikaan "syytetyistä", enkä osallistunut kumpaankaan kisaan, mutta kyllä täällä näkyi pyjamakisan aikana yhden jos toisenkin mainostusta ja kehoitusta äänestää :) ei kait se ole kiellettyä?
Niinkuin edellinen,miten tässä kisassa huijataan??? En jaksa käudä ees kattoon mistä kärryistä on kyse kun ei ne mua kiinnosta vaan se millä tavalla noissa kisoissa pystyy huijaamaan?? Oonko jotenkin yksinkertainen kun en tajuu.Jos mä pyydän kaikkia kavereitani tai vaik äitiä äänestään 8h per päivä niin onko se huijaamista??
ja tän ketjun ap dissaa ihan kunnolla muitten rattaita/kärryjä tuolla kilpailu sivuilla kun ei omat pärjää!
Katsoin läpi viiet-kuudet ensimmäiset, ja antaisin todella ääneni johdossa oleville RuskaBriot -kärryille. Ne ovat vain parhaat. Se siitä huijauksesta.
mielestä noi on kanssa hienot.ihme kiusaamista taase.
Ensinnäkin, ei en huijaa, kyllä olen mainostanut äänestämään! Ja tämä kaikki johtuu siitä, että meni maku koko kisasta kun systeemi on noin paska, siellä ei pärjää kärryjen ulkonäön avulla! Naurettava systeemi toi äänestys ja se että kärryt voi lisätä milloin haluaa, eli joku voi laittaa viimeisenä päivänä rattaat ja sit äänestää kerran ja voittaa!
p.s. on siellä muitakin "huijareita"
T.ruskabriojen omistaja
Muitakin huijareita? Siis muitakin huijareita kun sä? Hiemanko lipsahti? =D =D =D
täällä saa valittaa tuollaisesta, myös libero-pyjamakilpailun voittaja huijasi (kerjäsi ääniä keskustelupalstoilla ym.) ja täällä vaan kiiteltiin, kun oli niin fiksu. Siellä on nyt sitten se ruma voittajapyjama tarjolla pistekaupassa... Näitä riittää kaikissa äänestyskisoissa, joissa huijareita ei poisteta, samat naamat aina voittaa.