Näkyykö teilläpäin oikeasti paljon ticketin ulkovaatteita?
Meidän lapsilla on aina ollut ticketin vk- ja talvipuvut, ei siksi että erityisemmin niistä pitäisin vaan siksi että lastemme isovanhemmat asuvat tanskassa ja ostavat näitä pukuja tuliaisiksi jostain outletista. Mietin siis vaan kun näistä niin puhutaan ja ovat muka yleisiä, itse olen nähnyt yhdellä lapsella ticketin puvun tänä syksynä, ikinä aiemmin en ole yhtään ticketin vaatetta kellään huomannut vaikka liikumme paljon puistoissa, kerhoissa, tapahtumissa jne. Onko ne oikeasti yleisiä?
Kommentit (12)
on pari kaveria jotka tilaa aina niitä sieltä outletista. Niillä on järjetön jälleenmyyntiarvo jos sattuu vikaostos. Huutiksessa ne sitten menee voitolla.
koska en kyttää mitä muiden lapsilla on päällä. Ei kiiinnosta.
En tiedä kellä on reimatec tai lassie mutta luulisin huomaavani ticketin puvun kyttäämättäkin kun ovat erinäköisiä. Ap.
Mua kiinnostaa vaatteet ja estetiikka, jos merkki on niinkin näkyvä kuin ticketillä niin kyllä sen huomaa.
Meidän lapsella on ollut yksi ticketin sadeasu. Ihan kiva ja muuten hyvä mutta vetskari hajosi muutaman viikon käytön jälkeen :P
mutta kyllä reima ja jonathan on yleisempiä!
Muuten en tietäisi, mutta viime keväänä katsoin kaupassa Ticketin kukkakuvioista takkia. En ostanut. Tytön päikyssä tuolla samalla kuosilla olevia takkeja ja haalareita on usealla tytöllä. Toooooosi yksilöllistä.
Meillä ainakin on tykätty tiketin vaatteista ja tulee niitä myös vastaan ainakin täällä Helsingin keskustan ympärillä.
Tosin tääl ei haalareita muutenkaan näy, asutaan meniaan tropiikissa:)
En katsele, minkä merkkisiä haalareita löytyy. Korkeintaan kiinnitän huomiota väriin jos se miellyttää omaa silmää.
Leikkipuistossa on n. 15-20 % ticketin pukuja. Mikskö katson. No tietysti tämän palstan ansiosta.
minkä merkkisiä vermeitä toisten mukulat pitää.
Mun mukulat on niitä käyttänyt 4vuotta, eli niin kauan ku ovat eläneet... itse älysin ne ale rekistä ja sen jälkeen en ole muuta ostanut.
enkä ajattele jälleenmyynti hintoja.
toisten lapsilla on?? Hohhoijaa.