Urheiluvaatteita läskille
Mistä ihmeestä löytää urheiluvaatteita koossa 48-52?? Ellokselta löytyi ennen vaan eipä löydy enää. Pitää varmaan lopettaa kuntoilu, kun ei löydy vaatteita!
Olisko kellään vinkata kohtuuhintaista nettikauppaa?
Kommentit (7)
mutta synnytyksen jälkeen, kun kroppa oli kummallisen muotoinen yliherkkä pökkelö kokoa 48, niin käytin miehen urheiluvaatteita: hyvin sujui vaunukävelyt verryttelyhousut ja huppari päällä. Myöhemmin, kun lenkkeilemällä paino tippui ja koko vaihtui 42:een, niin ostin ihan tavallisesta kaupasta urheiluhousuja ja t-paitoina käytin hm tai seppälän perus puuvillasia t-paitoja jumpissa.
Eli miesten puolelta saattaa löytyy jotain neutraalia. Mun mielestä ei ainakaan pistäny mitenkään silmään noi miehen vaatteet urheillessa. Enemmän aina ihmettelin noita jumpissa käyviä isompikokosia nuoria tyttöjä, kun päällä on kolme kokoo liian pienet vaatteet ja vähän, kun hyppelee, niin jenkkakahvat lurpsahtaa näkyviin :O
http://www.asos.com/Women/Curve---Sizes-20-26/Cat/pgecategory.aspx?cid=…
katso yleensäkin englannin nettikauppoja hakusanalla plus sized
Hinnat yleensä aika kohtuullisia
Kokeile saksalaisia nettikauppoja. Keväällä saksassa huomasin, että isokokoisille oli urheilukaupassa iso osasto vaatteita, ei sii paria hassua, vaan valinnanvaraa ( Komfortgrösse)
ainakin sivun verran isoja kokoja jumppavaatteita! koita katsoa niiden nettisivuilta?
oli ainakin ulkuoiluvaatteita (raiskin ja oliko haglöfsin) D ja D+ -mitoituksilla. Löytyiskö niistä?
HobbyHallia jo kurkkasinki mutta en ihan heti ainakaan löytänyt.
Jossain InterSporteissa on myös ollut. Vihtoehto on markettien leggarit ja t-paidat vaan. Päällysvaatteita löysin jostain Suomen Edustusasun myymälästä.