40+4, miksi on vaikea uskoa, että syntyisi itsekseen?
Jotenkin vaan ajattelen, että käynnistykseen mennään. On niin epäuskoinen olo, että voisi käydä sellainen tsäkä, että lähtisi itsestään tulemaan :P
Muilla ollut samoja mietteitä?
Kommentit (9)
esikoinen syntyi 39+5 ja siksi tuntui ihan kauheelta. Sitten yöllä alkoi supistukset ja aamulla oli nyytti kainalossa eli 40+4 syntyi.
Ne vaan tuntuu niin pitkiltä ne päivät
Itselläkin oli kuopuksesta sellainen olo että ei tämä voi syntyä itsestään. Yht' äkkiä hän sitten syntyikin. Hyvä kun kerittiin sairaalaan.
(Esikoinen syntyi keskosena, eli häntä ei tarvinnut odotella yhtään.)
mutta ne on vaan kiristeleviä eivätkä tule säännöllisesti, plääh.
Toimi kroppa toimi
AP
ja mulla menikin käynnistykseen :(
Kaikki kikkakolmoset kokeiltii ja neuvolassakin sanoi viikkoa ennen laskettua aikaa että "ei mene montaa pvää niin sulle tulee lähtö" sanoin siihen, että en usko. laskettu aika oli toukokuun 18. ja kaikki sanoi, että "no kyllä se kuitenkin toukokuun aikana syntyy, se on varma"..sanoin niihinkin, että no saa nähä, ei tää tunnu täältä tulevan koskaan.
Niin sitä mentiin kesäkuulle ja 2.6 syntyi ihana tytön tyllerö :)
tuli setä vaimonsa kanssa yllätysvierailulle. Tietysti alkoi satunnaisesti supistelemaan kipeämmin, istuin, juttelin ja toivoin vaan, että lähtisivät pian! Pitäkää peukkuja, että supparit tästä kovenisi :)
AP
En tuntenut edebns yhtään harjoitussupparia, mutta siitä se vain yhtäkkiä lähti käyntiin keskellä yötä ja aamulla neljän aikaan vauva syntyi :)
puolen yön jälkeen tuli melkein syöksyllä tyttö 3.5 kg :) Nyt ollaan jo kotona ja isoveljet ihmettelevät.
AP