Voi elämä mikä Huutis ostaja. Itkeäkö vai nauraako? Ov
Mulla oli kohteissa tieto:
Voin tuoda kohteen välille Z-X Y päivänä, kun ollaan menossa X paikkaan häihin. Muuten postitus tai nouto Z paikasta.
Eikös yksi huutaja alkanut sitten kohteen sulkeutumisen jälkeen tinkaamaan, että tuotko X:n C paikkaan (=kaupunki, johon meiltä on n. 160 kilsaa), vastasin, että en tuo vaan noihin kohteessa mainittuihin kaupunkeihin (joista yksikään ei ole tuolla suunnassa).
Sitten tuli uusi kysymys, että tuotko A, B, D tai F paikkoihin (joista yksikään ei ole täällä suunnalla vaan ostajan lähellä). Vastasin taas, että en tuo, vaan noihin paikkoihin, mitkä on mainittu kohteessa!! Ja en lähde yhden maksikirjeen takia seikkailemaan sellaisiin kaupunkeihin, joissa ei asu ketään tuttua eikä sen takia ole mitään menoa ym. Eli jos et pääse täältä meiltä hakemaan, niin sitten voit maksaa summan tilileni ja postitan kirjeen.
Vastaus tuli, ettei hän maksa tollasia törkyposteja (maksikirjeen pk;t ja ne olivat selvääkin selvemmin esillä kohteen tiedoissa!) ja mä myyn ylikalliilla (mitäs meni huutamaan toisen kanssa kilpaa, ei ole mun vika jos nolla lähtöhinnasta hinta nousee "pilviin"), olen joustamaton paskapää veetuilija ja plaa, plaa, plaa.
Annoin ostajalle negan lunastamattmasta huudosta ja sain tietty kostonegan, missä huutaja haukkuu mua joustamattomaksi myyjäksi, joka myy paskaa ylihinnalla :D
Voi ressukkaa, ei voi muuta sanoa :D
Kommentit (7)
sillä ylläpito näkee, että se on annettu ensin. Ja pyydä sitten ylläpitoa poistamaan kostonega.
Enkä todellakaan mene muuttamaan palautetta eikä tuo yksi nega maata kaada. Voihan tuosta valittaa YP:lle, mutta tuskinpa ne sitä poistaa, vai poistavatko?
AP
Multa on ainakin poistettu yksi kostonega, vaikka en edes oikeastaan pyytänyt poistoa, vaan pyysin vain tietyn nimimerkin tietojen tarkistamista, koska ostaja käyttäytyi aivan kummallisesti.
Multa poistivat ja Yp-kirjoitti, että myös huomauttivat säännöistä ostajalle.
, vai poistavatko?
AP
Naurettava tyyppi. Todellakin.