MIKSI aikuisten ihmisten häissä pitää olla hääleikkejä?
Kommentit (5)
Miksei aikuiset saa leikkiä?
Mä en ikinä halua kasvaa aikuiseksi, jos sit pitää olla tosikko.
36v.
Pahimmassa tapauksessa, jos kiertää kesällä useammat häät, samat "tosihauskat" leikit leikkii moneen kertaan. Parhaimmat häät, joissa olen ollut, ovat olleet vailla leikkejä tai pakollisia morsiamen-sulhasen-anopin-jne.ryöstöjä.
Toki on ollut hyvää musiikkia, ruokaa ja juomaa sekä täysin spontaaneja juttuja. Mutta eipä silloin tarvii leikkiäkään, kun mukana on vain oikeasti tutut ja rakkaat, eikä kumminkaimanserkunlapset, jotka näkee häissä ensimmäisen ja viimeisen kerran.
meidän häissä ei ollut ainuttakaan leikkiä, keskityttiin vain ruokaan, juomaan, seuraan ja loistavaan rockiin!
omiin häihini en mitään älyttömiä leikkejä halua, kukaan tuskin pitää niitä edes hauskoina. Ennemmin nautitaan hyvästä ruoasta, juomasta, seurasta ja esim. bändistä.