Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia amwayn toiminnasta?

Vierailija
26.06.2010 |

Onko täällä kellään kokemusta amwayn toiminnasta, siis tuotteiden myynnistä ja voiko sillä todellakin tienata niin hyvin kun siitä kerrotaan? Siis että alkuun on työtä enemmän tietysti, mutta suhteessa melko pienellä työllä jopa jotain pari tonnia kuukaudessa kun on sillä ns. ylimmällä tasolla?



Kuulostaa pikkasen liian helpolta ollakseen totta, toisaalta en usko, että yksi parhaimmista ystävistäni huijaisi tai muutkaan ystäväni.

Kommentit (73)

Vierailija
1/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

enkä tienannu paljon mitään, mut en mä kyllä jaksanu hirveesti yrittääkkää.. Eli siinä pitää myydä niitä tuotteita paljon niin sit sillä tienaa, ja lisäks pitää saaha hommattua "alaisia" jotka myös myy..

Vierailija
2/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli siinä mukana. hän oli totaalisen aivopesty sen ajan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka tienaa PALJON. Lopetti jo vuosi sitten normaalintyön ja käyttää kaiken aikansa tuohon. Mutta hänellä onkin LAAJA ystävä/tuttava piiri ja osaa slmia uusia suhteita näppärästi. Jopa ruokaostoksilla hän lyöttäytyy ihmisten kanssa juttusille ja myy tuotteita.



Mutta en usko, että kovin moni tienaa yhtä paljon kuin hän. Ja hän tosiaan tekee pitkää päivää ja juoksee sittelyissä kaiket päivät ja illat.

Vierailija
4/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ts. mitä se myy?



Partylitet, tupperit ym jo koettu..

Vierailija
5/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka on ollut Amwayn verkostomarkkinoijana kohta kymmenkunta vuotta ja joka tienaa siitä todellakin hyvin, 50000-70000 euroa vuosi. Alussa ei kait kuitenkaan tuollaisista summista ollut kyse, vaan parista tonnista kuukaudessa kuten sinäkin mainitsit.

Vierailija
6/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka tienaa PALJON. Lopetti jo vuosi sitten normaalintyön ja käyttää kaiken aikansa tuohon. Mutta hänellä onkin LAAJA ystävä/tuttava piiri ja osaa slmia uusia suhteita näppärästi. Jopa ruokaostoksilla hän lyöttäytyy ihmisten kanssa juttusille ja myy tuotteita. Mutta en usko, että kovin moni tienaa yhtä paljon kuin hän. Ja hän tosiaan tekee pitkää päivää ja juoksee sittelyissä kaiket päivät ja illat.

ystävä yritti pakkomyydä minulle tuotteita joka välissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

en oo ennen kuullut mistään amway.stä

Vierailija
8/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen vakavasti harkinnut, että lähtisin itsekin niitä myymään. Ystäväpariskunta tienaa muistaakseni 2200€/kk per nuppi ja ovat olleet toiminnassa nyt 1,5v. Sulkivat kaupan ja nyt elävät herroiksi ja heillä ei todellakaan ole koko aika mennyt tuohon, vaan ehkä joku 10-20tuntia viikosta, tämä on arvio.



Tässä on linkki amwayn sivuille



http://www.amway.fi/



Muistelen, että noiden lisäksi olisi suomeen tulossa myyntiin wc-paperia, eläintenruokaa ainakin oli muitakin mutten enää muista kun on jo jonkin aikaa kun tästä puhuttiin tämän ystäväperheen kanssa. Tuotteet ovat oikeasti hyviä sekä riittoisia

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen vakavasti harkinnut, että lähtisin itsekin niitä myymään. Ystäväpariskunta tienaa muistaakseni 2200€/kk per nuppi ja ovat olleet toiminnassa nyt 1,5v. Sulkivat kaupan ja nyt elävät herroiksi ja heillä ei todellakaan ole koko aika mennyt tuohon, vaan ehkä joku 10-20tuntia viikosta, tämä on arvio. Tässä on linkki amwayn sivuille <a href="http://www.amway.fi/" alt="http://www.amway.fi/">http://www.amway.fi/</a&gt; Muistelen, että noiden lisäksi olisi suomeen tulossa myyntiin wc-paperia, eläintenruokaa ainakin oli muitakin mutten enää muista kun on jo jonkin aikaa kun tästä puhuttiin tämän ystäväperheen kanssa. Tuotteet ovat oikeasti hyviä sekä riittoisia

Vierailija
10/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei siinä sen kummosempaa, jos olet tarpeeksi härski että puhut kaikki kaverisi ja tuttavasi ympäri että rupeavat myyjiksi, homma saattaa tuottaakin.

Tuotteet ovat kalliita eivätkä mitenkään sen kummallisempia kun tavis tuotteet.



Myyvät siis lähinnä pesuaineita, puhdistusaineita, shampoita, yms.



On aika aivopesu toimintaa, jenkkihehkutusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Esim. tuo pyykinpesuaine maksaa jotain alle 30€ ja se kestää meillä vuoden (2aikuista, 3lasta). Hammastahna kestää vuoden jne. Ja noilla tuotteilla ei ole vielä löytynyt tahraa tai muuta likaa, joka ei sillä ois lähtenyt, ovat käsittääkseni myös biohajoavia. Me ollaan säästetty näin monta euroa ja oltu tyytyväisiä.

En ihan usko huijarifirmaksi, koska on toiminut jo jotain 50v. ja minä olen nähnyt, että ystäväperheemme saa oikeasti n. 4400€ kuukaudessa.

Olinkohan numero 9

jep, ja kalliita

olen vakavasti harkinnut, että lähtisin itsekin niitä myymään. Ystäväpariskunta tienaa muistaakseni 2200€/kk per nuppi ja ovat olleet toiminnassa nyt 1,5v. Sulkivat kaupan ja nyt elävät herroiksi ja heillä ei todellakaan ole koko aika mennyt tuohon, vaan ehkä joku 10-20tuntia viikosta, tämä on arvio. Tässä on linkki amwayn sivuille &lt;a href="<a href="http://www.amway.fi/" alt="http://www.amway.fi/">http://www.amway.fi/</a&gt;" alt="<a href="http://www.amway.fi/" alt="http://www.amway.fi/">http://www.amway.fi/</a&gt;"&gt;<a href="http://www.amway.fi/&lt" alt="http://www.amway.fi/&lt">http://www.amway.fi/&lt</a>;/a&gt; Muistelen, että noiden lisäksi olisi suomeen tulossa myyntiin wc-paperia, eläintenruokaa ainakin oli muitakin mutten enää muista kun on jo jonkin aikaa kun tästä puhuttiin tämän ystäväperheen kanssa. Tuotteet ovat oikeasti hyviä sekä riittoisia

Vierailija
12/73 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

pesuaineet. Jos olisi hyviä ei pullot pyörisi enää murkissa , ollut kohta kymmenen vuotta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja lopetti työt kun sai tuollon sen pari tonnia kuussa rahaa. Nyt tämä ystäväni on jäämässä eläkkeelle ja eläke on sama minkä nyt saa käteen. Jos ois ollut vanhassa ammatissa niin hyvä jos ois saanut edes puolta tuosta. Minä en ole harkinnut lähteä myymään noita, ei vaan riitä inspiraatio enkä tykkää olla missään edessä puhumassa jostain, mutta tuotteita ostan ja meillä on säästetty paljon kun ostetaan amwayltä ja mm. hammaslääkärini on ihmetellyt mihin on hammaskiveni hävinnyt kun sitä ei enää tule kun aloin käyttää amwayn hammastahnaa.



Lisäksi tuota locia voi käyttää moneen muuhunkin kun vaan kodin siivoukseen, auttaa mm. hyttysen pistoihin, etteivät kutia, muurahaiset ei ole enää tullut sisälle kun laitoin locia jne.



Minä olen ollut todella tyytyväinen kun ei tarvitse koko ajan kantaa kaupasta kotiin pesuaineita ym.

Vierailija
14/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sillä tuotteiden myymisellä ei tienaa yhtään mitään, sä tienaat sillä että hommaat lisää myyjiä ja pääset itse kohoamaan ylemmälle tasolle (siis tällä et värväät lisää ihmisiä!). En suosittele!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei yllä noihin tuloihin. Joskus jotain kymppejä voi tipahtaa ja niillä sitten ostavat tuotteita. Että silleen. Kovasti hehkutetaan myyjäksi alkamista. Täällä on nyt palstalla näköjään ylätason värvääjiä.

Vierailija
16/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

saaneet amwayn homman tuottamaan vajaassa vuodessa ja saaneet tilille pari tonnia kuussa ja jääneet pois työstään. Ja kun aikaa on ollut niin esim. yksi tuttu perusti amwayn rahoilla aina haaveilemansa yrityksen ja palkkasi työntekijät ja itse tekee töitä millon haluaa.

En tiedä, ei sillä myynnillä kait kauheasti tienaa, saa niistä sen 30% itselle, mutta jos joku lähtee myymään niin kun näitä on tietyn verran se nostaa tasoa ja olikohan 15prosenttinen kun tienaa pari tonnia tai jotain tuota luokkaa ja tuo on ihan realistista saavuttaa alle vuodessa tai reilussa vuodessa. Ja plussana amwaylla on se, että saat lähes saman verran eläkettä kun saat ensin palkkaa ja saat y-tunnukset ja sillon mm. diesel halvempaa, tietokoneen, kännyn ym. saa vähennyksiin, koska firma tarvii niitä. Normaalistihan eläke on puolet ansiotuloista.

Minä olen itse yrittäjä ja nyt aloittelen tätä amwayn toimintaa, mutta teen ns. sivubisneksenä alkuun, haaveena laajentaa tästä saaduilla rahoilla omaa yritystäni.

ei yllä noihin tuloihin. Joskus jotain kymppejä voi tipahtaa ja niillä sitten ostavat tuotteita. Että silleen. Kovasti hehkutetaan myyjäksi alkamista. Täällä on nyt palstalla näköjään ylätason värvääjiä.

Vierailija
17/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

olin värväysluennolla kuuntelemassa, mutta huomasin, että kaikki, jotka olivat tosi innoissaan asiasta olist aika dillejä huomisessaeläjiä. Sanoin jutulle kiitos ei, minua häiritsi miten koko jutussa pystyi näkemään suorastaan uskonnollisia piirteitä, kun ihmiset heittäytyivät totaalisesti systeemin vietäviksi. En koe menettäneeni mitään.

Vierailija
18/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuotteet ei mitään kummosia. Tienatakseen täytyy todella olla mulkero härski ja tehdä kaikki illat töitä.

Kokoukset ovat kuin jotain uskonlahkon kokouksia, joissa on vain yksi "jumala" ja sellasta aivopesujuttua.

Vierailija
19/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähtisi muuten toimintaan kun ostajana. Se vaatii alkuun paljon työtä, ainakin joiltain, riippuu toki miten moni kiinnostuu. Jos usea kiinnostuu heti ja haluaa myyjäksi niin eihän siinä paljoa tarvitse töitä tehdä, että on sillä ylimmällä tasolla. Tiedän senkin, että täällä missä asun tämä olisi aika uusi juttu ja saisi ehkä helpostikin itsensä ylimmälle tasolle. Oma elämäntilanne vaan sellainen, ettei nyt ole voimia lähteä tuohon, vaikka siitä saisi kun itsensä saa olikohan timantiksi tästä eteenpäin 20kk aikana niin sitten saa 200000€. Kiva rahahan tuo olis, mutta muut asiat on meille tärkeämpiä. Ehkä joskus myöhemmin mutta ei nyt.



Ei minusta kuitenkaan ole mikään uskonlahkojuttu tyylinen, vaikka täällä osa niin väittääkin.

Vierailija
20/73 |
27.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja yrittävät sitten myydä lähipiirilleen. Eipä paljoa tee mieli olla sellaisen kanssa enää tekemisissä.



Monet hehkuttavat, kuinka voi jättää oman työnsä jne.. Itse en kuitenkaan haluaisi jättää omaa työtäni, siitä sen verran pidän. Lisäksi, siihen pisteeseen päästäkseni, pitäisi minun olla aika loistava myyjä, mitä en ole. Jos olisin loistava myyjä, olisin varmaan jo nyt töissä kaupallisella alalla.. Kannattaa tarkoin punnita omat mahdollisuudet ennen kuin tuohon ryhtyy.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan yksi