Lapsilukumme on täynnä, mikä helpotus!
Onko muilla tilannetta, että tietää että tämä oli nyt tässä, lapsemme on tehty? Meillä on 3 lasta ja on jotenkin levollinen ja hyvä mieli, nyt voi keskittyä taas itseenkin ja omaan terveyteensä ja kuntoonsa, olin raskausajat, varsinkin viimeisen, todella kipeä ja synnytys oli karmea, helpottavaa, että niitä ei tarvitse enää kokea :)
Kommentit (4)
mukaan kunnostani huolta raskausaikana, mutta raskaus oli vaikea, ja päättyikin synnytykseen rv32.. nyt tuntuu taas kuin olisi saanut itsensä takaisin kun saa liikkua ja harrastaa :) -ap
Onko muilla tilannetta, että tietää että tämä oli nyt tässä, lapsemme on tehty?
Täällä myös helpottunut. Meillä kaksi lasta, eikä enempää tule. :) Nyt voi tosiaan keskittyä taas saamaan kroppansa "lopulliseen kuosiin", eikä tartte lihoa enää kertaakaan about 20 kiloa. *hups*
meillä 3 lasta ja viimesimmästä synnytyksestä jäi niin kiva muisto.Oikeastaan kaikki synnytykset, niistä jäänyt hyvä mieli mutta tämä viimesin oli ikimuistettava.
myös raskausaikoina.
pitäkää ihmeessä itsestänne huolta aina ja eläkää, älkää odottako sitä sun tätä, ehkä ette edes elä siihen asti, että eka lapsi lähtee kotoa.