Antaisitko miehes luovuttaa spermaa?
mua vaa mietityttää jos sitten 18vuoden päästä tulis joku vieras nuori ja sanois että mieheni on sen isä.. miten omat lapset reagois..?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901248971994_uu.shtml
Kommentit (12)
On täysin kohtuutonta, että hyväntekijän oven taakse voi tulla koputtelemaan.
Tästä syystä en antaisi luovuttaa mutta jos nimettömänä luovuttaminen onnistuisi, niin antaisin luovuttaa.
Voisin itsekin luovuttaa munasolujani, en niitä enää itsekään tarvitse.
minun mielestä miehet joilla on jo lapsia ei tarvis luovuttaa.. lapsettomat miehet voisivat luovuttaa että tulis uusia geenejä maailmaan. eli en antais oman mieheni. sinkku veljeni vois kyllä.
toi uus laki on p*rseestä
peesi tähän. muuten antaisin.
antaisin, jos haluaisi.. itekaa olen käyny munasolujen luovtuksessa.
Henkilökohtainen mielipiteeni on se että jolle ei lasta suoda oman ruumiin kautta voi antaa rakkautta sille jolla ei ole vanhempia.
joka todellisuudessa saattaisi olla hänen biologinen sisarpuolensa.
Valitettavasti on jo yli ikäinen ja väärän rotuinen;DD
Ja niin siinä kävi että ukko teki sen, minä itkin seuraavat viikot omaa epävarmuuttani ja juuri noita pelkoja että mitä jos lapsen vanhemmille käy jotain ja mieheeni otetaan yhteyttä...:( Olemme vasta parikymppisiä ja meillä on yksi lapsi, eli tunsin oloni myös uhatuksi, myönnän.
Öö. Mistä lähtien mulla on ollut oikeuksia mieheni spermaan? Koko kysymys on absurdi.
Lapsettomuusklinikat voisvat kääntyä niiden puoleen jotka aikovat tehdä abortin ja houkutella heitä antamaan vauvan adoptoitavaksi.
toi uus laki on p*rseestä