Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Onko sinulla jotain "puutteita" ulkonäössäsi, joista huolimatta...

Vierailija
14.05.2010 |

... elämäsi on ihan ok ja vastakkainen sukupuolikin on ollut kiinnostunut sinusta?



Vituttaa vaan joskus tämä ulkonäkökeskeisyys, ajattelin siksi vähän kannustaa ihmisiä uskomaan itseensä "puutteistaan" huolimatta. Ei ne miehet ja aniset aina niin pinnallisia ole, kyllä se persoona ja itseluottamus paistavat läpi ihmisestä kuin ihmisestä.



Itse olen 179 cm rillipää aa-kuppi, jolla paistaa kylkiluut, mutta selluliittiperse hyllyy ja finnejäkin on aina ollut jonkin verran. Tukka on ohut lieru ja nyt lyhyeksi leikattu lieruuden takia. Ikää nyt 36 v.

Hassuinta on, että vaikka listaan noita puutteita tässä, olen silti saanut jopa kehuja ulkonäöstäni. Nyt lopetankin liian itsekriittisyyden. Kukaan ei ole täydellinen ja nuo "puutteet" ovat osa juuri MINUA.



Miehistä ei ole ollut puutetta ja kolme lastakin olen saanut aikaiseksi ja imettänyt. Enää en jaksa murehtia ulkonäköasioita, kuin näin satunnaisesti. ; )

Kommentit (27)

Vierailija
1/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

sillä joskin miehet edelleen kyllä osoittavat kiinnostustaan vaikka olenkin tosi löllähtänyt, venähtänyt ja rupsahtanut (ja naimisissa) niin tosiasiahan on että ne miehet eivät ole nähneet mua alasti. Minulla on nätit kasvot, hyvät hiukset ja isot tissit, ja vaatteilla sitten naamioin sitä surkeaa todellisuutta. Epäilen etteivät ne miehet enää olisi kiinnostuneita jos näkisivät mun vatsani.



Olen aina saanut aika paljon positiivista huomiota miehiltä, mutta eniten silloin kun olin hoikka ja kiinteä. Kun lasten saamisen myötä lihoin ja venyin, kaikki kiinnostus ei loppunut, mutta kyllä se selvästi väheni. Ja eniten flirttiä ja katseita tulee niiltä miehiltä jotka pitivät minusta jo ennen plösähtämistäni, siinä siis taitaa luonne mennä ulkonäön edelle.

Vierailija
2/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

todennäköisesti maailman rumimmat jalat ja pienet tissit.



Näistä huolimatta kaiken olen saanut, minkä olen halunnutkin:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta elämäni aikana en ole saanut yhtään kehua! joten ruma siis olen, ja 23v...

ja en oikeesti ylireagoi tai hae nyt huomiota, ei yhtään kehua, tai no yhdeltä känniläiseltä hki:ssä että on hyvä perse...



hui!

Vierailija
4/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Painoa on yli 70kg ollut viime vuosina. Naama kukkii joskus kauniisti, hampaat on harvat ja sääret paksut. En voi sanoa olevani omasta mielestäni kaunis meikittä. Silti miehiä riittäisi. Niin vakavasti otettavia kuin niitä yhden illan seuraa hakevia. Molempaan ryhmään kuuluvat kehuvat kauniiksi.

Vierailija
5/27 |
15.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä olen 152 senttiä, tukka on tuuhea ja vartalo solakka. Huomiota kyllä saan, aina se ei ole sitä "oikeaa", en halua olla sydänkäpynen, aivoton, taskuun noin vain menevä. Ärsyyntyä voi niin monella lailla. Minua jopa loukkaa se, että olisin miehille mieluinen taskuvenus. Olen aikuinen, en tarvitse hoivaa, enkä miehistä suojelua. Whatever, tässä mennään. Muuksi ei muuttua voi.

Vierailija
6/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä se ole koskaan menoa haitannut. Käyttäydyn hyvin ja yleensä hillitystikin, ja pyrin olemaan perusystävällinen ja sopivissa tilanteissa keskustelen ja nauran porukan mukana. Hyväksyn itseni ja koen, että minutkin on aina hyväksytty. Arvostan ulkonäköäni siten, että olen puhdas, siisti ja huoliteltu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta aina olen miehiä saanut. Tuskin nekään mitään barbia etsivät

Vierailija
8/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne miehet olleet hyvännäköisiä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne miehet olleet hyvännäköisiä?

Yksikin oli oikea alfauros... Aviomies oikein komea myös.

Vierailija
10/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta olen aina saanut paljon kehuja ulkonäöstäni. kerrankin eräs mies pysäytti kadulla ja sanoi että olet varmasti koko Helsingin kaunein nainen, että ei ole ennen kävellyt vastaan noin nättiä tyttöä. :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsekin mietin joskus, että superkauniit ja treenatut ihmiset ovat tylsiä. Ja joskus tällaiset nirppanokkakaunottaret jäävät ilman miestä kokonaan ja tavalliset taaperot ovat usein naimisissa ja heillä on lapsia. Ehkä ovat jopa onnellisempia kuin täydelliset kanssasisarensa. Vähän kärjistäen tietysti...



En itsekään halua, että mieheni olisi joku Hunks-tanssija vaan haluan tavallisen normaalin miehen ja niin miehetkin ovat mielummin mökillä kalassa jonkun normaalin naisen kanssa, eikä minkään prinsessan. Näin se usein on.

Vierailija
12/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikki ulkonäkövirheet mitä ihmiseen mahtuu, ja silti elän ihan onnellista elämää.On ystäviä ja hyvä parisuhde. Täytyy muistaa, että miehillä on usein ulkonäköasioissa enemmän jalat maassa kuin naisilla. Ensinnäkään miehet ei lue naistenlehtiä, joten he törmäävät käsiteltyihin naiskuviin paljon, paljon harvemmin kuin naiset. Aikuiset miehet ei siis vertaa naisia siihen ideaaliin mihin naiset vertaavat, vaan tuntemiinsa naisiin. Harvan miehen todellinen rakkaus, oma äiti, on mikään missi.;)



Toisekseen hyvin pieni osa miehistä on hyvännäköisiä. Ja miehet tietää sen. Jokainen teinipoika tietenkin toivoo saavansa hyvännäköisen pimatsun, mut useimmat on sitten kuitenkin tyytyväisiä, kun saavat itselleen tyttöystävän, jolle itse riittävät sellaisina kuin ovat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

todellakaan ole treenattu. Sellainen pehmeä ja löllyvä. Silti aikanaan vuosia sitten baareissa, sain usein seuraa, koska pidän itseäni hauskana seurana sekä miesten että naisten kanssa.



Olen myös suvaitsevainen ja ihmisille lähes aina ystävällinen, koska esim. baarissa ei kenelläkään ole oikeus olla töykeä, vaikka joku ei-niin toivottu henkilö lähestyisi sinua. Minua ällötti aikanaan sellaiset nenä pystyssä miehiä arvostelevat akat, millä oikeudella miehille voi nauraa päin naamaa ja arvostella ?!

Vierailija
14/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vai ei miehet törmää käsiteltyihin naiskuviin! Kyllähän ne googlettaa suu vaahdossa kaikkia tissi- ja pornomalleja ja hyvännäköisiä näyttelijöitä, samoin irc- gallerian teinityttöt on kovassa suosiossa miesten keskuudessa, pornon katsomisesta nyt puhumattakaan. Ja näitä sitten verrataan omaan kolmekymppiseen hiirenharmaahiuksiseen kolmen lapsen äitiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

vastoin olettamuksia kaikki miehet ei tosiaankaan vietä kaikkea vapaa-aikaansa pornoa töllöttämällä. Tai surffaile katselemassa pikkutyttöjen teennäisiä keikistelykuvia. Mua harmittaa hirveästi fiksujen miesten puolesta, että heitä verrataan joihinkin alkueläimiin joiden mielessä ei pyöri kuin parittelu ja ruoka. Onko vaikea uskoa, että joillakin ihmisillä on kapasiteettia olla muutakin kuin kävelevä stereotypia?

Vierailija
16/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

paljonki on puutteita,mutta olenpa vain ollut suosittu... lapsia 4,isiä niil 3 XD

Vierailija
17/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa katsoa ympärilleen, jos elättelee kuvitelmaa, että täytyy olla ulkoisesti virheetön saadakseen seuraa.

Vierailija
18/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja silmälasit on, mutta ne taas on joidenkin mielestä vaan plussaa. ESimerkiksi mieheni ei tahtoisi että käytän piilareita, koska hänestä rillit on seksikkäät. :D Nyt ekan lapsen saamisen jälkeen on maha ollut kassimainen, mutta kyllä sekin on kelvannut, ja eipä se ihan hetkeen tuosta asetukaan kun odotan nyt seuraavaa.



Monasti sitä ahdistuu niistä puutteistaan, kun voisi keskittyä hyviin puoliin. Tunnen monta tosi ihanaa naista joita ihailen, ja sitten hämmästyksekseni huomaan että heillä on tosi huono itsetunto. Se on aina yhtä kummaa, kun en nää mitään syytä miksi pitäisi olla. Saa itsenikin miettimään, että eikö kannattaisi minunkin olla vaan hyvällä mielellä..

Vierailija
19/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asun ulkomailla, mies eräästä toisesta EU-maasta. Suomalaiset varsinkin tuntuvat pitävän miestäni hyvännäköisenä, täälläpäin hän on puolestaan taviksempi, ei kuitenkaan ruma.



Olen myös huomannut, että täällä muualla Euroopassa suomalainen lierutukkainen valjuus on itseasiassa haluttu ominaisuus ja saan jatkuvasti KEHUJA ohuesta, mutta luonnonvaaleasta tukastani. : D Olin ensin ihan shokissa ja todella yllättynyt. Nykyisin se tuntuu vaan kivalta. Samoin pituuteni on ihailtava ja haluttu ominaisuus.



Kauneus on siis myös kulttuurista kiinni.

Vierailija
20/27 |
14.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

sitä että mies kuvittelisi naisten tosielämässä olevan niiden silikonimisujen näköisiä, saati että haluaisi vaimokseen sellaisen. Kyllähän me naisetkin mielellään katsomme "trimmattuja" miehiä, mutta jokainen normaalilla aivokapasiteetillä varustettu nainen tajuaa, että esim. 40+ ikäiset miehet eivät yleensä ole saman näköisiä kuin parikymppiset mallipojat tai pikajuoksijat. Parisuhteessa ON vähän muutakin kuin täydellinen ulkonäkö.

10 vastoin olettamuksia kaikki miehet ei tosiaankaan vietä kaikkea vapaa-aikaansa pornoa töllöttämällä. Tai surffaile katselemassa pikkutyttöjen teennäisiä keikistelykuvia. Mua harmittaa hirveästi fiksujen miesten puolesta, että heitä verrataan joihinkin alkueläimiin joiden mielessä ei pyöri kuin parittelu ja ruoka. Onko vaikea uskoa, että joillakin ihmisillä on kapasiteettia olla muutakin kuin kävelevä stereotypia?