Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kestovaippaongelma

Vierailija
24.04.2010 |

mulla on imsevimse vaippoja ja kuoria,niin en vieläkään ymmärrä miten ne laitetaan:D

siis se sisäosa.mä oon vaan ne sivuil olevat kangasläpät kietassu vauvan vyötärölle ja kuori kiinni tarranauhalla...

onko oikein?????

joo o ei oo eka lapsi,mut kestoja ei oo ennen ollu

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
24.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai ainakin riittävän oikein.



Tsemppiä vaan kestovaippailuun! Meillä on jo kolmas samoilla kestoilla menossa, ja vaipat ostettiin käytettyinä, joten rahaa on säästetty vaipoissa paljon - samoin luontoa!



Jos tarvit lisää vinkkejä tai ohjeita kestoiluun, niin sitten vaan muille foorumeille, täältä ei aina oo kovin rohkaisevia vastauksia saanut.

Vierailija
2/4 |
24.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

okei, kai se pääasia on ettei pissat tuu läpi:)))

mä osin kestoilen,osin kertiksia... kun olen laiska pesemään vaippoja:D

-ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
24.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin niihin läppiin voi ommella tarrat tai painaa nepit.Itse oli suunnitelmissa laitta kun ärsytti niitä viritellä vauvan päälle,mutta vauva kasvoikin niin nopsaa että ne vaipat oli pieniä ennen kun sain aikaseksi niihin ommella mitään :)

Vierailija
4/4 |
24.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

sitä oon ihmetellytkin miksi niissä ei ole valmiiks mitää neppejä tai tarroja... ja maalaisjärjellä päättelin sitten vaan että taittelenpa ne vaa pehmeästi lapsen lanteille kun ei ne asettunut kuoren tarrojen kanssakaan:D

oppia ikä kaikki:D-ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kolme