olen ottanut alkoholia nyt 3 kertaa 10pvn sisällä ja olo
on aivan dokumainen. Siis yleensä käyn juhlimassa 4kertaa vuodessa ja nyt sattui näin, isot synttärijuhlat ym...huhu.. Mun fiilis nyt ihan down, treenaamassa olin eilen pumpissa ja tykkäsin et oli raskaampaa ku tavallisesti. Kunto varmasti pohjassa, tuntuu että pilannut mun treeniohjelma täysin, tuntuu että iho on kärsiny ja ...yäk. Onko muilla näin?
Kommentit (6)
kuinka huono kunto ja fiilis ois jos ryyppäisi joka viikonloppu enkä ihmettele yhtään enää kun toisilla 37vuotiailla on aivan kamala iho. ap
henkinen morkkis voi tietenki olla vaikka mikä, ihmiset vetää pultteja mitä ihmeellisimmistä asioista olen huomannut. kuntoon tai ihoon tuo ei ole taatusti vaikuttanut mitään.
henkinen morkkis voi tietenki olla vaikka mikä, ihmiset vetää pultteja mitä ihmeellisimmistä asioista olen huomannut. kuntoon tai ihoon tuo ei ole taatusti vaikuttanut mitään.
että olo on aivan kamala, jos juo kahtena päivänä peräkkäin. Kun ei normaalisti juo kuin satunnaisesti, muutos on todella iso. Yhtä-äkkiä on ryppyjä silmien alla ja kuvottaa, väsyttää, masentaa. Olen oppinut nopeasti kohtuulliseksi.
Olen 32.
mutta 1-2 lasillista viiniä. Eikä tunnu missään. Mutta yksikin humalakerta, joita tulee tosi harvoin, vie nykyään voimaat päiväkausiksi.