Rv 12 ja näytän vain lihoneelta - ärsyttävää!
Olen hiukan ylipainoinen ja nyt maha näyttää ihan kamalalta. Tulispa pian oikea vauvamaha esiin enkä näyttäisi tällaiselta plösöltä.
Kauan kestää, että näytän RASKAANA olevalta? Paino on nyt 74 kg ja pituus 165 cm.
Kommentit (4)
koska olet ylipainoinen!
Onnea odotukseen!
mäkin olin ekat 4kk ihan turvonnut vaan, naama ja kaikki paikat! ällötti se läski ja vetelä olo. nyt vasta vk:lla20 alkoi oleen taas ok ja vauva vatta alkaa näkyyn, vk22
vasta viikon 25 paikkeilla. Sektioon mennessä leikkaava lääkäri ihmetteli, et onko viikot tosiaan täynnä, kun hyvä jos maha näkyy. Ja olin siis hoikka, viimeisilläni 60kg 167cm.
Osa työkavereista olivat jälkikäteen muilta kyselleet, et mihin mä katosin töistä. Ja naapuri ihmetteli mistä me saatiin vauva hoitoon lainaksi. Lapsi syntyi kesällä, ettei sitä mahaa takeillakaan piilon laitettu.
levisin vain aluksi, etenkin takapuolesta. Mutta kauppoissa on ihania tunikoita yms. mitä kannattaa alkaa heti käyttää, niissä näyttää ihan kivalta. Ja enemmän raskaana olevan näköiseltäkin:-)
Onnellista odotusta!