Auttaako omenaviinietikan nauttiminen raskaaksitulemiseen?
Kommentit (8)
ja varmuuden vuoksi kannattaa konsultoida shamaaniakin
tosin söin niitä myös niissä 4 kierrossa sitä ennen joista en tullut raskaaksi. Mutta luulen sen vaikuttavan kohdun limakalvon paksuuteen ja siten alkion kiinnittymiseen.
tohtori Jarvis Kansan parannustaito?
Kirjasa kerrotaan mm. lehmiin vaikutusta.
Kirjan saa esim. kirjastosta vaikka on vanhahko.
Luin sen aikoinaan. Lehmistä puolelle juotettiin omenaviinietikkaa.
Ne lehmät jotka sitä joivat tulivat tiineiksi. Toiset jotka eivät saaneet omenaviinietikkaa eivät.
Hunaja tehostaa vaikutusta.
Omenaviinietikkaa juovien äitienlapset olivat kuulema älykkkäitä, lapsillla oli vahvat tuuheat hiukset ja hampaat puhkesivt helposti, koska leuka oli muotoutunut oikein.
Itse sain vauvan, join kolmesti päivässä omenaviinietikkaa hunajalla, mutta ostin myös terveyskaupasta Gelee Royalia, joka on mehiläiskuningataräidin ravintoa. Ajattelin että kai minä edes yhden "munan" saan sillä ravinnolla.
Ostin E-vitamiinia, se on lisääntymisvitamiini.
Minulla oli korkea verenpaine, joten omenaviinietikka oli hyväksi, se laskee verenpainetta. Muutenkin siinä on paljon hyvää.
Saa myös tabletteina. hampaat voi huuhdella jos pelkää reikiä ja kiilteen kulumista.
Onnea yrityksille. Juon edelleen mieluimmin helteessä omenaviinietikkaa laimeana kuin limsaa tai makeita mehuja.
Itse olen tullut aiemmin raskaaksi vasta päälle vuoden yrittämisen jälkeen (3 lasta) ja neljättä kun aloimme toivomaan niin luin vauvan sivuilta tuosta etikasta ja päätin kokeilla. Raskaus alkoi heti ekasta yrittämästä. =)
Tiedä sitten...
Eipä se iso juttu ole kokeilla, eikä maksa paljoa. Ei siitä ainaskaan haittaa ole. ;))
en ole lukenut ko. kirjaa, mutta pitääpä katsoa jos sen löytäisin kirjastosta lainaksi.
Me toivomme vauvaa, 1 vuosi vierähtänyt tuloksetta.
Edellistäkin yritimme pitkään, yli 2 vuotta.
Silloin otin pari lusikallista omenaviinietikkaa päivässä, ja ekasta kierrosta tärppäsi ;)
Törkeän pahaahan tuo on maultaan, mutta siihen tottui nopeasti.
Nyt ostin tabletteina, ja pari päivää olen niitä ottanut. Katsotaan tuleeko toivottua tulosta ;)
Korkeaa verenpainettakin on, joten ei varmaan pahitteeksi ole.
Olen lukenut omenaviinietikan moninaisista hyvistä vaikutuksista, mutta raskaaksi tulemisen helpottamisesta ei virallisempaa tietoa silmiini osunut, näitten vauvapalstojen juttuja lukuunottamatta.
Katsotaan, toivotaan... :)
t. vauvakuumeinen ap
paneminen