Taas kerran mietin...
mikä mussa on vikana? Mä menetin parhaan kaverin kun se haukku mua jne. Poikaystävä petti mua. Vanhemmat on kuollut. Miks mulla menee kaikki asiat näin huonosti? En enää tiedä mitä teen. Kaikki asiat on mun harteilla. En haluu puhuu monille tästä koska en haluu että muut alkaa miettii mun virheitä ja ongelmia ja painaa mieltään niillä. En haluu päätyy itemurhaan enkä tarvitse psykologia enkä halua mennä sinne. Ei oo ees autoa. En tiedä onko mussa jotain vikana.. :(
Kommentit (2)
Ensinnäkään toi sun 'paras kaveri' ei ollu sun kaveri ensinkään kun haukkui sua. Eikä sun poikakaveris ansainnu sua. Ajattele sitä siltä kantilta, että joku päivä se vielä tajuaa mitä menetti kun petti sua. Omapahan on tappionsa. Ikävä juttu kun ei oo vanhempia. Onko sulla sisaruksia tai muita sukulaisia joiden kanssa voit puhua?
Ota ittees niskasta kiinni ja ajattele että sä oot arvokas ihminen. Suosittelen sulle vaikka jotain vapaaehtoistyötä tms. jos vaan aikaa on. Mene vaikka vanhainkotiin ulkoiluttajaksi. Siinä saa pienellä kävelylenkillä iäkkäälle ihmiselle hyvän mielen moneksi päiväksi, hoitajilla ei joka paikassa ole nimittäin aikaa lähteä ulkottamaan tai ihan vaan istua sängynlaidalla ja kuunnella... =) Voit löytää uusia ystäviäkin vapaaehtoistyön parista. =)
Tsemppiä!
Kukaan ei viitti vastaa ees? Tää ei tullu itsesäälistä :( Kun ihan oikeista tapahtumista. Jos ketään ei ees täällä kiinnosta, niin voinhan tehdä yhtähyvin itsemurhan >:(