G: Mikä Tv -mainos on mielestäsi hyvä ?
viime viikolla oli gallupia ärsyttävistä mainoksista.
Nyt vaihtoehtoisesti listatkaa hyviä mainoksia
Kommentit (10)
se dna mainos "tää nyt on vaan sellainen puutarhajyrsin"
makua ja tunnetta, vai miten se slogan menee. Mutta mainoksiin saatu todella hyvin sellaista pohjoista, myyttistä tunnelmaa. Aikakausi häviää, tulee vahvoja tunnetiloja.
jossa oli kaksi poliisia ja takapenkille joutui ylinopeutta ajanut. En muista kahvimerkkiä, mutta tämä mainos on jäänyt mieleen. Se nauratti joka kerta :)
en siis muistanut kyllä kenen mainos se on, mutta joku tuossa edellä viittasi puutarhajyrsimeen eli samaa mieltä. Myös ne Sovelton mainokset on ihan hauskoja.
sekä se Siwan mainos missä mies menee nakkarille.
Olikohan Silja Linen mainos se, missä lokki laittaa siiven toisen lokin päälle, se oli myös hieno. Ja tykkään DNA:n emmänyttiijä-mainoksesta, samoin kuin oli aikanaan se Ihanan kallista -sarja.
se dna mainos "tää nyt on vaan sellainen puutarhajyrsin"
Siis se mainos on Elisan. Mutta oma ääni myös sille ;)
kun se mies ryhtyy ballerinaksi siellä vessassa:)
Se on hyvä ja sitten se Fresh-mainos (nuori mies ja vanhempi nainen)- vaihda tuoreempaan ;)
Pepsi- mainokset ovat mahtavia :D niitä taisi olla kaksi, se "työpaikka-haastattelu" ja sitten se "mustekala-pelastus" ;)
samalla kun mies hyppää sisään tai toisinpäin. :D Tuntematon nro voi olla elämäsi tärkein jne.
Toinen on se missä se äijä kairaa perunoita pellosta, kun luulee olevansa jäällä. :D