Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mahatauti tuli uudeleen, mitä teen?

Vierailija
30.01.2010 |

5 vuotiaalla alkoi mahatauti tiistaina. Oksensi tiistai-illan ja yön, keskiviikko ja osin torstai meni toipilaana, eilen oli jo lähes normaali ja söi normaalia ruokaa, tosin vähän. Tänään tauti palasi. Mitä teen? pitääkö lähteä lääkäriin, vai odottelenko meneekö kotihoidolla ohi? Tällä hetkellä on nukkumassa, kuumetta tai poikkeuksellisia vatsakipuja ei ole.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja toki tarkkailet vointia. Muista juottaa lasta joka välissä, edes yksi kulaus kerralla!!



Täällä myös vatsatautia, torstain ja perjantain vastaiset yöt 5v ja 4v oksentaneet ja ripuloineet. Tänään aamulla vielä 4v aivan yhtäkkiä laattasi kaiken pihalle. Mä olin koko eilisen tosi kipeänä mut nyt alkaa helpottaa. Pitää vaan muistaa juoda ja juoda PALJON!

Vierailija
2/4 |
30.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähinnä huolestuisin siitä, kun oksentanut on viimeksi ti-ke yönä ja vasta nyt taas. kuulostaako tavalliselta mahataudilta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuo on ihan tyypillistä oksentamiseen, ei se mikään uusi tauti ole.



Jos lapsi pärjää niin Ok, voi sen käyttää lääkärissä jos siltä tuntuu. Paha sanoa näin netin kautta.

Vierailija
4/4 |
30.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos lapsi kuivuu niin sitten nesteytykseen mutta jos virkeä ja leikkii suht normaalisti niin tuskin mitään hätää



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän kaksi