Lähtisitkö kahville exäsi kanssa rv39 tai 40?
Olettaen, että olette ihan hyvissä väleissä mutta ette ole nähneet n. 1-2 vuoteen? Miksi tai miksi ei?
Kommentit (9)
mitä tekemistä rv illä on tän kanssa?
en menis exäni kanssa minnekkään.. jos haluaisin olla ni tuskin olis exä...
Exäni on pyydellyt minua kahville nyt kun vielä pääsen kulkemaan.. tuntuu vain tyhmältä ottaa riski että synnytyksen alkaessa paikalla olisikin exäni eikä mieheni..
Voihan olla että synnytyksen alkaessa paikalla onkin Alepan kassa tai samalla bussipysäkillä odotteleva pultsari.
Kyllä kai sä voit soittaa miehelle ja sanoa että nyt tuli lähtö sairaalaan, eikä sun tarvi sitä exää ottaa mukaan jollet taho.
No sata kertaa mieluummin paikalla saa olla alepan kassa tai bussikuski tai kuka tahansa kuin exä... johan siitä mieskin pahoittaisi mielensä, jos ex olisi paikalla- ja olisihan se minustakin outoa.
sit ei varmaan kannata mennä oli rv mikä vain.
Miehelle sopii kyllä, että tapaan exää jos haluan. Mutta itse en oikein tiedä... ex on kyllä ihan mukava ja haluaisin tavata kun ei olla pitkään aikaan nähty mutta en kehtaa oikein sanoa tuota syytä hänelle..
Siis niin, ettet ehtisi pois paikalta. Elokuvissa vedet menee ja sitten joku ex vie sairaalaan, jossa mies jo odottelee.
Kun sulla menee vaikkapa vedet = synnytys käynnistyy, niin sulla voi jopa kaksi vuorokautta aikaa siihen, kunnes lapsi on sylissä.
Ja katsellut liikaa elokuvia. Se synnytys harvoin lähtee käyntiin jonkun kahvilla käynnin aikana. Ihan turha huoli.
olin ihan toimintakuntoinen vaikka olinkin raskaana