Tyylineuvoja kaivataan: tunika pieni tissiselle?
Tahoisin ostaa työasuksi (hieroja) mukavia tunikoita. Neuvokaa kiltit millainen tunika pieni tissiselle ja vielä mistä löytyisi?
*kiittää ja kumartaa*
Kommentit (4)
ENkä mä tajua miten tissit voisivat tunikaa käyttääkään?
Ai sä tarkoitatkin että "millainen tunika pienitissiselle"? Siis ihmiselle? Vastaus liittyy enemmän lantion leveyteen kuin tissien kokooon. Minkätahansa kokoisen ihmisen rinnoille paras työvaate on sellainen, joka on vähän muotoon leikattu ja ryhdikän. Olennaista on että helma EI pääty lantion leveimmällä kohdalla.
sopivat nimenomaan pienitissiselle - ongelmahan on että jos on isot daisarit niin se tunikan kangas jää helposti lepattamaan jonnekin ties kuinka kauas kropasta, luoden illuusion isosta mahasta. Itse näillä F-kupeilla näytän tunikoissa pääsääntöisesti siltä kuin olisin raskaana.
Tunika pukee pienirintaista.
Mikä on tissinen? Entä onko "tunika pieni" jostain lastenlaulusta? :)