Herbalifie-painonhallintaryhmät ! Onko kokemuksia?
Kommentit (8)
Paino lähtenyt hyvin ja voi tosi hyvin.On pirteä ym...Ja hän tietää monta Herballa laihduttanutta eikä ongelmia ole ollut.Moni laihduttanut paljon.
Painonhallinnassa aivan pihalla ja tarkoitus oli vaan myydä niitä jauheita. Jauhettiin vaan niistä makuvalmisteista ja ohjaaja näytti aivan hyödyttömiä artikkeleita eikä osannut vastata mihinkään muuten kuin "kyllä meidän jauheilla onnistuu". Pahinta rahastamista mihin olen törmännyt, Painonvartijat vaikutti Punaiselta Ristiltä Herbalifeen verrattuna.
Jos sulla on todella ylipainoa niin kysy apua lääkäriltäsi, on niitä oikeitakin lääkkeitä!
Kolmatta viikkoa olen nyt Herbalifea käyttänyt. Aamupalan ja toisen aterian korvannut ateriakorvikejauheella ja muuten syönyt normaalia ruokia, joissa ei ole hiilareita sekä yhden proteiinipatukan päivässä. Vaikeinta on saada se 3litraa vettä kurkusta alas. Nälkää en ole potenut kertaakaan. Ekalla viikolla putos 2,6kg, mahasta lähti 1cm, takapuolesta 2cm. Tokalla viikolla 800g sentti mahasta. Kolmas punnitus on huomenna ja en ainakaan vielä lyö hanskoja tiskiin.
Käytin synnytyksen jälkeen Herbalifen valmisteita painonpudotukseen, korvasin aamupalan jauhepirtelölä. Aivan kauhean makuista, noin 4 vko jaksoin syödä, jonka jälkeen lopetin. Ja nyt 7 kk synnytyksestä, olen laihempi kun ennen raskautta. Ja syy tähän on imetys ja 40 km lenkkeily viikossa.
Herbalife ei ole valvottua toimintaa ja tuotteet todella kalliita. En suosittele. Kyllä painon saa putoamaan kun ryhtyy liikkumaan ja muistaa syödä terveellisesti parin tunnin välein.
Kaverini laihtui Herbalifella, mutta kun lopetti käytön 4 kk jälkeen, lihosi entistä enemmän. Syynä se, että elämäntavat eivät olleet juuri muuttuneet ja samat ruokailutottumukset palasivat kuurin jälkeen.
Itse kokeilin Herbalifea, ja kadun todellakin. Hiukset lähtevät tuppoina, koko ajan ripuli, aivan nuutunut olo eli ei jaksa tehdä mitään.
En missään nimessä suosittele kenellekään!
Olisiko vielä lisää kokemuksia ? Harkinnassa ryhmään meno...
t:ap