Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiinteistövälittäjä: kerro työsi hyvät ja huonot puolet!!?

Vierailija
23.08.2009 |

Haaveilen kiinteistövälittäjän ammatista! Mammaloman jälkeen aion tehdä jotain ihan muuta kuin omaa työtäni - sen olen päättänyt. Jätä akateemisen maailman ja sen hömpötykset. Haluan liikemaailmaan! Millaista on kiinteistövälittäjän työ? Kerro!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos asunto menee ensinäytössä, on viikon työllä tullut ansaittua 5000-15 000 e. Ihmiset ostajat mukavaia hyvällä tuulella, pieni krapulakaan ei haittaa

Vierailija
2/2 |
23.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

havainnoinut:

plussat:

- aika vapaat työajat eli olet aina melkein töissä (=puhelimen saavutettavissa, valmiina juoksemaan), mutta paljon myös vapaalla

- mielenkiintoinen työ

- saa käyttää psykologista silmää

- pääsee kohtuullisen hyville ansioille, jos on kokemusta ja hyvä toimisto

miinukset:

- provikkapalkka eli saattaa olla ajoittain vaikeaa, erityisesti aloittelija saa tehdä paljon töitä tilinsä eteen ja eka paikka ei välttämättä ole missään ykköstoimistossa. Tämä saattaa tuntua vaikealta, jos olet tottunut säännölliseen palkkaan.

- työajat on vapaat, mutta toisaalta olet paljon iltaisin ja sunnuntaisin töissä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla