Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Kohta 10-vuotias poika on alkanut käyttäytyä kuin murrosikäinen
01.08.2009 |
Onko normaalia jo tuossa vaiheessa? Ärtyy helpommin kuin ennen ja omaa tahtoa pitää kokeilla joka asiassa. Äidin ja isän kanssa pitää olla eri mieltä ihan periaatteessakin.
Kommentit (4)
murrosikä voi alkaa jo 7-vuotiaana. Näin ainakin meille väitettiin koulussa (pph:n ammattitutkinto).
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
murrosikä voi alkaa jo 7-vuotiaana. Näin ainakin meille väitettiin koulussa (pph:n ammattitutkinto).
on tänä kesänä antanut viitteitä tulevasta murrosiästä. Olen ollut ihan ihmeissäni pojan kanssa mutta kai se tosiaan kuuluu asiaan.. Ja niinkuin joku kirjoittikin että seuraavassa hetkessä ollaankin taas äidin pieni poika.
Alue: Aihe vapaa
se on tavallaan sitä "esimurrosikää". Meillä alkoi myös noihin aikoihin ja nyt poika täyttää 11 ja sama meno jatkuu. Ei siis vielä "kunnon murkku" mutta pinnan alla välillä jyrisee :) Poika tuntuu niin isolta, on esikoinen vielä, ja välillä saa oikein muistuttaa itseään että pienihän se vielä on...Onneksi tullee välillä kainaloon sohvalle ja sanoo "paras äiti"