Mies pitää hulluna kun ihastelen 6- ja 8-vuotiaan
penaleita ja niissä olevia tarvikkeita :). On autot-elokuva teemaa ja hello kittyä.
Kommentit (6)
jouduin pakottamaan itseni olemaan ostamatta itselleni uutta vauvanhoitotarvikelaukkua samalta osastolta.
Olis ihanaa kun saisi uuden koululaukun...
hello kitty-aiheisia juttuja :). Just oltiin ulkomailla ja siellä oli vaikka mitä!! Olisin halunnut ostaa ne kaikki, mutta pakko oli jarrutella, ja ostaa lapsille vaan muutamia juttuja :-).
Jotenkin se oli aina uuden aloittamista ja tykkäsin ihan hirveesti käydä koulua.
Onneksi on noita tyttöjä, joiden kanssa voi käydä nuuhkimassa pyyhekumeja =)
Nuusk, haistelee myös tuoksukyniä pyyhekumien kera. Vuoden kohokohdat olivat syksy ja kevät. Syksyllä, kun koulu alkoi, sai uudet vaatteet repun ja kynien lisäksi. Keväällä sai sitten päättäjäisvaatteet. Eipä taida meidän lapset ainakaan vaatteita kummemmin arvostaa, kun tulee osteltua niitä vähän liikaakin.
täällä. Just tänään käytiin ostamassa lapsille uudet koulureput ja vähän muitakin koulutarvikkeita ja vaatteita. Laukkuliikkeessä sattui vielä ihanan asiantunteva myyjätäti kohdalle, joka sovitteli reppuja tyttöjen selkiin ja esitteli reppujen ominaisuuksia suoraan tytöille. Tuli kiva fiilis ja eka- ja tokaluokkalainen olivat ihan otettuja kun myyjä huomioi heitä niin hyvin ja kyseli tyttöjen mielipiteitä eikä vain äidin mieltymyksiä :)
että pistäis päästä ostamaan uusi reppu, penaali ja farkut.