Leijonat kasaa HIRMUISTA joukkuetta MM-kisoihin!
Odottakaa kun lisää NHL miehiä alkaa ropisemaan kohta. Ei ole varmaan koskaan ollut näin aikaisin 6 NHL pelaajaa jo haavissa. Lisää on saatavilla ja kun eka kierros on pelattu, on vielä enemmän! STACKED UP
Kommentit (37)
Jaksaakohan tuosta innostua ilman Mertsiä
Vierailija kirjoitti:
Jaksaakohan tuosta innostua ilman Mertsiä
Mertaranta alkaa - valitettavasti - tulla vanhaksi. Ei ole enää samanlaista vetoa kuin sanotaan vaikka 10 vuotta sitten. Sekoilee jopa sanoissaan.
Vierailija kirjoitti:
Saa nähdä pääsevätkö edes pudotuspeleihin. Ei kovin hyvin ole viime aikoina mennyt
Itsellä ainakin hyvä tunne näistä kisoista koska nämä tulevat niin nopeasti Olympialaisten jälkeen, vaikea nähdä että kukaan jaksaa panostaa samalla tavalla heti niiden kisojen jälkeen. Nyt pitää iskeä parhaalla mahdollisella parrasvaloihin ! ! !
Karvaturpanen suomenvenäläinen pelannu koko talvena.
Pennanen venttaa ihmemiestä.
Vierailija kirjoitti:
Meidän lohko on älyttömän helppo. Tais olla ainoastaan Yhdysvallat ns hyvistä joukkueista samassa.
Ja Sveitsi jos sen nyt laskee parhaimmistoon
Siellä ei sitten ei ole mitään woke-ideologiaa vaikuttamassa kuten jalkapallossa, vaan toverillinen talvisodan henki sanan oikeassa merkityksessä.
Vastustajaa myös kunnioittaen, niin
Näillä eväillä tulee voitto kotiin.
NHL playoff brackettia kannattaa seuraa nyt, sieltä vapautuu kohta lisää
Vierailija kirjoitti:
Se on iha turha turnaus. En kato peliäkään vaikka oon jääkiekkofani
Kyllä sinä katsot silmä kovana kaikki pelit ihan samalla tavalla kuin katsot salkkaritkin vaikka sekin on huono sarja . :D
Vierailija kirjoitti:
Yleensä Skodacupissa on pärjätty kun väsyneet nhlukot ovat jääneet kotiin golfaamaan.
En nyt sanois. Tasan kerran voitettiin kulta ilman NHL ukkoja. Muuten niitä on aina ollut mukana.
Yhdysvallat alkoi panostaa MM-kisoihin NHL-miehillä Trumpin Maga porukan/buumin innoittamana. Sitten Kanada vastasi kovalla NHL rosterilla 2025 ettei jenkit vaan voittaisi MM kultaa. Voitti sitten kuitenkin..
Ja nyt seuraa Suomi ja muut europan maat tuossa nationalismin uusaallossa perässä ja NHL pelaajia virtaa kisoihin "muodin ja virran mukana".
Ja NYT SE "ainaku mä lämään" maalilaulu sitten vaihtuu jo toiseen niiku ois jo ! Sitä on pimputettu jo varmaan 20 vuotta putkeen ja se alkaa olemaan jo niin rasittava että melkein jopa toivoo maalittomia pelejä !
Jes. Tänä vuonna voitetaan jääkiekon MM ja Euroviisut. Tulee hyvä kevät.
Vierailija kirjoitti:
Jes. Tänä vuonna voitetaan jääkiekon MM ja Euroviisut. Tulee hyvä kevät.
Voitetaan myös futiksen MM vaikka ei olla edes mukana kisoissa. Torille.
Pilipalikisat. Seuraan vain änäriä.
Olympiavuonna voisi jättää nuo MM-kisat väliin. Ei jaksa enää innostua, vaikka Suomi voittikin vuonna 2022 sekä olympia- että MM-kullan.
Vierailija kirjoitti:
Hekutus alko jo🤣
Eli ei tule edes bronssia.
Voitiin jo eurojollatuksetkin.
No ei varmasti tule, ei. Pronssia sen sijaan tulee ihan minimissään, mutta kaikki paitsi finaalipaikka olisi pettymys.
Saa nähdä pääsevätkö edes pudotuspeleihin. Ei kovin hyvin ole viime aikoina mennyt