Matkalaukku saunaan jos epäily luteista?? Entä sisällä olevat
Kommentit (11)
Onko avattuja? On mahdollisesti myös 'saastuneet' joten kannattaa viedä saunaan.
Yksi vaihtoehto on varmuuden vuoksi skannata sillä apteekissa myynnissä olevalla Ludevexillä.
Miks kysyt täällä? Mikset soita tuholaistorjuntaan niin saat varman tiedon. Sieltä voi tulla asiantuntija ihan paikan päälle opastamaan ja saat ajantasaiset ohjeet, miten tulee toimia. Sen verran harmillinen tilanne , että kannattaa pelata varman päälle.
Soita ulkoministeriön päivystykseen
Tässä taas näkee ,mikä riski on kun matkustatte noissa halpismaissa ja tuotte kaikenmaailman elukat tullessaan. Enään ei Suomeen tarttis levittää syöpäläisiä ja sitten niitä leviää päiväkodeista ja kouluista jne tavallista perheisiin. Ei ihme että on kaikki sairaudet lisääntyny.
Istut saunanlauteilla ja syöt suklaan ja juot viinan niin ei tule ongelmaa.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 07:31"]Yksi vaihtoehto on varmuuden vuoksi skannata sillä apteekissa myynnissä olevalla Ludevexillä.
[/quote]
Ei toimi yhden kerran käsittely. Vaatii tuplakäsittelyn.
Ei kannata ulkomailta ostaa hajuvesi, ei voi tietää mitä kamelinpissaa ovat pulloon laittaneet. Kun ostaa esim sokokselta saa myös boonukset jos on vihreä kortti ja kaikilla lienee on.
Otat pois tietysti.