Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko jollakin kokemusta aikuisluistelusta?
19.04.2015 |
Haaveilin lapsena harrastavani taitoluistelua. Äitini kuitenkin pakotti balettiin, jota jaksoin tanssia vajaa 10 vuotta. Kuulin vähän aikaa sitten aikuisluistelusta, höntsäluistelua missä opetellaan taitoluistelun alkeita. Onko joku ollut sellaisessa tai tietääkö joku siitä enemmän? Itse siis olen luistellut viimeksi yläasteella ja nyt olen 23, eli varmaan bambi jäällä-efekti havaittavissa jos luistimet pistän jalkaan. Voiko aikuisluisteluun mennä tällainen tunari?
Kommentit (2)
Kiva kuulla ettei kaikki ole mitään Kiira Korpia! Syksyllä varmaan alkaa uusi ryhmä, taidan rohkaista itseni ja liittyä joukkoon :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Minä olin katsomassa luisteluseuran jääesitystä ja kyllä siellä luisteli hyvinkin eritasoisten aikuisluistelijoiden joukko. Uskoisin, että sinä sopisit siihen jokkoon hyvin :)