VOIKO TÄMÄ OLLA VAARALLISTA ?...
Nuori jäi kiinni että oli polttanut kavereiden kanssa maasta käryäviä tumppeja. Siis ajattelin voiko olla vaarallista? Eikö siintä voi tulla jotain tauteja?
Kommentit (45)
Siis jos vaikka käteen ottaessa kädessä on haava ja tupakasta menee hiv potilaan sylkeä tai verta omaan vereen.
Taas tämä sama. Jos sinä ap. Se NUORI, olet noin peloissasi niin hae apua
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 20:12"]Esim herppes , hiv?
[/quote]
Se on herpes. Ei mikään herppes
Minkä ikäinen?? Oikeasti kuka yli 7-vuotias viitsii laittaa jotain tuollaista suuhun. Hyi
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 20:12"]Nuori jäi kiinni että oli polttanut kavereiden kanssa maasta käryäviä tumppeja. Siis ajattelin voiko olla vaarallista? Eikö siintä voi tulla jotain tauteja?
[/quote]
Voi, tupakasta voi tulla vaikka mitä tauteja. Enemmän tosin huolestuisin niistä 2000 myrkkykemikaalista mitä tupakassa on kuin siitä, että se tumppi on noukittu maasta.
Korkeintaa saa flunssan tai yrjötaudin
Miks kysyt jotain noin typerää? EI VOI SAADA HIV:TÄ TAI HERPESTÄ. OLIKO RIITTÄVÄN SELKEÄ SELITYS AP:LLE?
Kuule tuolla hiv tartunta sivulla joku kysyi että voiko saada hiv:n jos polttaa hiv potilaan kanssa samaa tupakkaa niin vastaus oli että ei. Ap voi siis rauhoittua
AP kyllä voi saada tauteja, kun laittaa toisen suussa olleen tupakan tai juo samasta lasista kuin toinen jne, eli voi saada tauteja
tämä on fakta
sylki sisältää paljon viruksia, bakteereja yms, joiden elinikä vaihtelee. eli riippuu riski siitä miten kauan nuo tumpit on olleet maassa, ja toki maassakin on vairuskia bakteereja yms mukavaa, koira voinut pissiä siihen, lintu kakkia, joku räkäistä jne
eli opettakaapas nyt lapsille ihan pienestä pitäen, ettei maasta saa koskaa ei koskaa ottaaa mitään suuhnsa !!
[quote author="Vierailija" time="25.04.2015 klo 20:12"]Esim herppes , hiv?
[/quote]
Herppes....
Ootko Varppppeeelta?
Olisit ostanut heille ne tupakit niin tätäkään keskustelua ei tarvitsisi käydä.
Esim herppes , hiv?