Mokasin työhaastattelussa
Aamun epäonni heijastui työhaastattelussa niin että tuntui että olin ihan väärässä paikassa. Yleensä olen sanavalmis mutta tänään jaarittelin tai menin täysin lukkoon. Puoli vuotta työttömyyttä ja tuntuu etten koskaan enää löydä töitä. Ahdistavaa. Taas pitäisi koota itseni ja jatkaa työn etsimistä. Miten te muut työttömät jaksatte aina vaan yrittää?
Kommentit (4)
nyt se eka haastattelu on pois alta, seuraava menee paremmin. Ja hyvät haastattelijat näkee sen jännittämisen läpi, ei siihen niin kiinnitetä kielteistä huomiota. oikeastaan päin vastoin, se kertoo, että ihminen haluaa töihin ja jännittää kun asia on tärkeä. Liian rennot vaikuttaa välinpitämättömiltä.
se haastattelu saattoi mennä ihan hyvin. Ja seuraava menee paremmin.
Se on vaan pakko,vaihtoehtoja ei ole. 2 vuotta työttömänä.
Opiframe työnhaku kurssia suosittelen. Ainakin Oulun seudulla järjestävät koulutuksia! Hyviä vinkkejä ja oikeesti apua työnhakuun :)
Ei jaksetakaan. Kirves on kaivossa ja hanskat naulassa. Pitäkööt tunkkinsa.