Lue keskustelun säännöt.
Ärsyttää kaikki mainokset, joissa on lapsia
05.04.2015 |
Cinkuvat niissä teennäisesti niin kuin jossain Becel-mainoksessa tai siinä, jossa Alepan kassia kotiin raahaavalle äidille on tehny "juhla-ateria" ja on mukamas "miljoonan tähden ravintola".
Onko teidän lapset tosiaankin tuollaisia v*tun lässyttäjiä, joiden luulot itsestään ovat liian suuret ja silti niitä pitää paapoa ja kehuskella, ettei niille tulisi "paha mieli"?
Onneksi en ole tehnyt lapsia enkä tule koskaan tekemäänkään. Jaksaisi kehuskella koko ajan jotain mielistelyhaluista kääpiötä.
Kommentit (2)
Joo, ethän aja mun päälle. Voi vee miten halpahintasta kakkendaalista. Puistatus. Ja itsellä on lapsi.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mua naurattaa se voidemainos (jokui kipuvoide), jossa äiti laittaa voidetta johonkin kipukohtaan ja poika kysyy:
Poika: "Äiti mitä sä teet?"
Äiti: "Minä laitan rasvaa!"
Poika: "Äiti mitä toi on?"
Äiti: " Se on *tuotteen nimi!"
Poika: "Miksi sä laitat sitä?"
Äiti:" Koska se auttaa! (sellaisella jotenkin vittuuntuneella äänensävyllä ja "poika nyt vittu" -ilmeellä)