Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pitkään persoonallisuushäiriöisen kanssa olleet?

Vierailija
28.01.2015 |

Jos olette päässeet henkilöstä eroon, niin ovatko hänen uudet suhteensa kestäneet, vai onko käynyt samanlailla kuin teillekin? Pettämistä, henkistä tai fyysistä väkivaltaa, valehtelua? Eihän sitä moni varmaan tiedä, mutta te, jotka tiedätte?

Tai sitten jos joku seurustelee miehen kanssa, jonka kanssa tullut ongelmia, tiedättekö oliko samoja ongelmia jo exänsä kanssa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, olen itse persoonallisuushäiriöinen, epävakaa. Nuoruudessani parisuhteet olivat intensiivisiä, melko lyhyitä, vaikeita ja koin jatkuvaa hylkäämisen pelkoa. Pikkuhiljaa olen päässyt eteenpäin ja ikäkin ehkä vaikuttaa. Olen hyvässä parisuhteessa nyt, toivottavasti pitkään! :)
Kaikki persoonallisuushäiriöiset eivät ole samanlaisia enkä itse ole esimerkiksi aggressiivinen.

Vierailija
2/2 |
28.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla siisa epäsosiaalinen narsistipiirteinen exä jätti ja mietin onko samanlainen uudessakin suhteessa? Kontrolloi täysin menojani, stalkkasi kaiken. Hänellä nyt uusi, alkaakohan vaania häntä samanlailla jossakin vaiheessa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi yksi