Anopilla ei ollut muka varaa ostaa lahjoja
minun edellisen liiton lapsille. Heillä on neljä lasta ja 9 omaa lastenlasta. Myös toinen lapsi on eronnut ja heillä on ns. lainalapsia miehen puolelta. Anoppi ei kuulemma raskinut ostaa lahjaa näille "lainalapsille".
Rahaa kyllä tuperretaan kahden auton pitämiseen ja vasta ovat remontoineet taloa. Olisivat voineet aivan hyvin alkaa säästämään vaikka jo kesällä, että olisi rahaa riittänyt laittaa lahjoja kaikille lapsille. Olin todella loukkaantunut, kun huomasin, että anoppi ei ollut ostanut lahjaa minun lapsilleni, eikä tyttönsä miehen lapsille.
Miten jotkut voivat olla noin ahneita, että ajattelevat vain omiaan.
Kommentit (3)
No johonkin se rajaa todellakin täytyy vetää..sori Ap..siellä Porvoossa..
No ei tarvi anopin ostaa sun lapsille lahjoja!
En todellakaan ymmärrä, miksi anopin olisi pitänyt ostaa lahjoja edellisen liiton lapsillesi. Eiväthän he ole anopille mitään sukua, ja kaiken järjen mukaan he saavat lahjoja omilta isovanhemmiltaan.