Mitä viikaa on muka persuissa?
Mun mies on, se tunnetaan varsinkin yhdessä toisessa läänissä kokoomusvastaisena. Ihana mies, johon olen meidän yhteisten vuosien jälkeen aina vain kuin vastarakaatunut <3
Kommentit (5)
Minun aatemaailma vastaa täysin persujen mielipiteitä joka asiassa.
Persujen mielipiteet ovat kapeakatseisia, rasistisia ja populistisia.
Pentujen ratkaisuehdotukset ovat myös populistisia ja rasistisia tai muuten mahdottomia toteuttaa ja riittämättömiä.
Persut eivät halua kantaa vastuuta vaan ennemmin räkyttävät ja arvostelevat toisten toimintaa.
Pidän persuja äänestäjiä säälittävinä reppanoina, joilla ei oikein omassa elämässä ole onnistunut ja syitä siihen etsitään muista, kun ennemmin pitäisi katsoa peiliin ja kääriä hihat.
[quote author="Vierailija" time="25.12.2014 klo 10:19"]
Mun mies on, se tunnetaan varsinkin yhdessä toisessa läänissä kokoomusvastaisena. Ihana mies, johon olen meidän yhteisten vuosien jälkeen aina vain kuin vastarakaatunut <3
[/quote]
Äänestääkö tolla perusteella pitäis
Persuilta puuttuu sekä munat että selkäranka, pelkästään räksyttävät eivätkä edes yritä kertoa miten joku asia olisi oikeasti parempi tehdä. Pettivät äänestäjänsä, kun eivät menneet hallitukseen. Kannattavat vihaamiensa "mamujen" ajatusmaailmaa ja shariaa. Soini moittii muita siitä, että samat vanhat aina vallassa, mutta koskas persuilla on viimeksi vaihtunut puheenjohtaja?
Vain yksi persu on järkevä, Arja Juvonen. Toivottavast etsii itselleen fiksumman puolueen.
ainakin minulle aatemaailma on niin erilainen etten osaa edes kuvitella mitään yhteistä persun kanssa