Lue keskustelun säännöt.
Kaikki rahat menee lasten lahjoihin!
05.12.2014 |
Yks toivoo läppäriä, toinen iphonea, kolmad ipadia.. Ja näiden lisäksi barbeja, petshoppeja, leluja jne. Joo mä oon hullu ja tuhlaan kaikki rahani. Onko muita yhtä hulluja?
Kommentit (2)
En todellakaan laittaisi kaikkia rahojani lasten joululahjatoiveisiin, ihan naurettavaa opettaa lapsille se, että aina saa sen minkä haluaa. Toki, jos on ylimääräistä rahaa millä mällätä, niin sit on ihan sama. Mutta en pistäisi säästöjäni lahjoihin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
En ole hullu. Lapseni saavat lahjaksi sen mitä ovat pyytäneet ja tarpeelliseksi nähneet. Lapset saavat ympäri vuoden niin paljon kaikkea, että meillä joulu tosiaankin tarkoittaa lähinnä yhdessäoloa. :) Tänä jouluna normilahjojen lisäksi ilahdutan lapsiani äidin virkkaamilla conversesukilla.